Kytarista Petr Zelenka se svým triem PROJEKT Z vydal debutové album & soutěž o 4 CD

Kytarista Petr Zelenka se svým triem PROJEKT Z vydal debutové album & soutěž o 4 CD

PROJEKT Z vznikl jako nové hudební uskupení se svébytným triovým obsazením (bez basového nástroje) tak, že se kytarista Petr Zelenka, saxofonista Marcel Bárta a bubeník Daniel Šoltis (poslední dva z kapely VERTIGO) spojili, aby vytvořili svobodný prostor pro svou hudební i nehudební komunikaci. Na nové nahrávce, pro jejíž vznik přizvali vynikajícího španělského flétnistu Rodriga Pareja, tohoto prostoru vrchovatě využívají a přinášejí otevřenou a autentickou hudbu mnoha žánrů, zvuků, vlivů a nálad. Hudebníci využívají svých bohatých zkušeností nabytých v mnoha hudebních sestavách a jejich výlučně autorská tvorba založená na jednotlivé i kolektivní improvizaci přináší v každé sebedrobnější skladbě příběh a originální pojetí.

projekt-z-zelenkaPetr Zelenka vydal dosud dvě vlastní alba, z nichž to druhé (Memory Flash, 2008) vyšlo rovněž u Animal Music, stejně jako poslední dvě alba kapely Vertigo (Vertigo Quintet & Dorota Barová, 2008; Metamorphosis, 2011).  V Čechách méně známý Rordigo Parejo (nar. 1981) je hráčem etablovaným ve světě jazzu, soudobé hudby i world music. Studoval v Holandsku, Španělsku, Kanadě, USA a Norsku a ve své tvorbě kromě flétny používá elektroniku, hlas, perkuse a různé dechové etnické nástroje. V minulosti účinkoval s osobnostmi jako jsou Dave Douglas, Bobby Martinez, Phil Woods, Wilbert de Joode, Han Bennink, Michael Moore, John Ruocco, Jesse van Ruller, Yuri Honing, Eric Vloeimans, London Improvisers Orchestra, Nicole Mitchell, Phil Minton, Steve Beresford, Gerardo Rosales, Michiel Borstlap a dalšími. Od své účasti na nahrávání alba PROJEKT Z se Parejo stal stálým hostem, možná již členem této sestavy.

Album obsahuje 14 skladeb, z nichž většina je dílem Petra Zelenky, čtyři vznikly ve spoluautorství členů PROJEKTU Z  včetně Rodriga Pareja a autorem jedné skladby je Marcel Bárta. Album vzniklo ve Studiu Svárov (zvukový mistr Lukáš Martinek), mix provedl Milan Cimfe ve Studiu Sono a mastering alba provedl Gene Paul v newyorském studiu DB Plus Digital Services. Autorem designu alba je – jako vždy u Animal Music – renomovaný grafik Aleš Najbrt.

Soutěž o 4 CD, otázka zní:

Jaké obsazení má Projekt Z?

SOUTĚŽ UKONČENA