Premiéra nového alba Ignycyho Wiśniewského již brzy na Hevhetia Showcase JazzBus!

Dne 20.srpna vydává na značce Hevhetia nové album polský jazzový pianista a skladatel IGNACY WIŚNIEWSKI s titulem „Duos“. Album bylo nahráno na podzim loňského roku a kromě lídra na něm hrají čtyři skvělí instrumentalisté, pohybující se na širokém poli improvizované hudby. V podobě CD, LP a digital vychází během slovenské části Hevhetia Showcase JazzBus, a to 20.srpna. Mezi mediálními partnery figuruje také JazzPort…

Na nahrávání se podíleli saxofonista a zásadní postava polské jazzové avantgardy Mikołaj Trzaska (Miłość, Joe McPhee, Ken Vandermark atd.), vokalista Marcin Januszkiewicz, kontrabasista Olo Walicki (Zbigniew Namyslowski, Leszek Możdżer, OW Kaszebe) a bubeník Michał Bryndal (Wojtek Mazolewski Quintet, Stryjo, Voo Voo).

Ignacy Wiśniewicz studoval nejdříve klasický klavír na Hudební akademii v Gdaňsku, posléze jazzovou hru tamtéž u prof. Wlodzimierza Nahorneho. Absolvoval také studia v Německu a Francii. Založil jazzové kvarteto Almost Jazz Group, se kterým vydal v letech 2012-2017 tři vynikající alba. S vlastním triem natočil dvě autorské desky „Jazz Shirim“ (vyhlášena Jazzovým debutem roku 2016) a „Kantata Jazzowa“ (2018). Vyučuje na akademii v Gdaňsku, kde pracuje se studenty specializujícími se na muzikál a jazz. Je též autorem filmové a scénické hudby.

Bezpochyby je na co se těšit…