V Česku vzniklo nové vydavatelství Ma Records!
label Ma Records

V Česku vzniklo nové vydavatelství Ma Records!

Vydáním dvojalba Anchors & Hearts Pavla Zlámala a jeho kvarteta PQ zahájil na konci loňského roku svou existenci label Ma Records. Vydavatelství připravuje pro rok 2021 několik dalších alb, z nichž první bude krátcehrající virtuální deska skupiny KIN (Turcerová, Szabó, Švejnar). Album vychází 5. února, singl si můžete zde poslechnout již nyní.

CO

Ma Records je nezávislé vydavatelství zaměřující se na jazzovou, improvizovanou a experimentální hudbu.

KDO

Ma Records zastupuje komunitu českých hudebníků, kteří se touto hudbou zabývají.

PROČ

V poslední době u nás vznikla výrazná komunita umělců tvořících kreativní hudbu mimo jednoznačně pojmenovatelné škatulky. Hudbu, na kterou se dosud žádné vydavatelství v Česku primárně neorientovalo. Prostřednictvím nového vydavatelství představíme tuto tvorbu posluchačům u nás i v zahraničí a rozšíříme povědomí o scéně, v jejíž potenciál hluboce věříme.

JAK

Desky vydáváme krom běžných streamovacích služeb především na digitální platformě Bandcamp, v některých případech vychází také fyzický nosič. Pro odebírání novinek o hudbě vydávané na Ma Records nás sledujte na Bandcampu, Facebooku, nebo nám napište na labelmarecords@gmail.com

Ma

Ma je koncept spojení času a prostoru objevující se v japonské estetice, filozofii a umění. Ma  je intervalem či prostorem, ve kterém se z čisté energie rodí něco nového. Může být například tichem mezi dvěma tóny. Ma vnímáme jako potenciál pro svobodné, intuitivní a autentické umělecké vyjádření i jako prostor pro tvorbu mezi zažitými formami a žánry.

NOVÉ ALBUM KIN

Česko-slovenské seskupení KIN (z ang. příbuzenstvo, rodina) ve složení: Štefan Szabó (el. kytara), Michaela Turcerová (alt saxofon), Jakub Švejnar (bicí nástroje, perkuse) představuje singl weirdo z nadcházejícího eponymního alba. EP, které vzniklo ve studiu kodaňské Rhythmic Music Conservatory, zachycuje trio dekonstruující zažité postupy a hledající nové koncepty v rámci autorské tvorby a improvizace.

(Tisková zpráva)