Čekání na léto… s Melomanií!

Čekání na léto… s Melomanií!

Nela Dusová & 2in2out

Prostor, Boskovice, pondělí 3. června 19:00

Rok se s rokem sešel, a je tu zpět kvarteto Nela Dusová & 2in2out, které Prostor rozpálilo na loňské Melomanii. Publicista Michal Sýkora ve svém reportu nešetřil chválou:

Kvarteto šlapalo jak hodinky, velmi energicky a s mladistvým zápalem, nápadité improvizace všech členů kvarteta se perfektně doplňovaly…“.

Kvarteto 2in2out, jež hraje vzrušující fúzi hard bopu a současného moderního jazzu, tvoří saxofonistka Nela Dusová (Common Ground, Event Horizon, Kristina Barta, Concept Art Orchestra, Euroradio Jazz Orchestra EBU) a kytarista Jan Lacina, autoři repertoáru, dále pak bubeník Adam Sikora (the Abs) a slovenský kontrabasista Peter Korman (Martin Uherek, Martin Konvička, Lukáš Oravec Orchestra, Alf Carlsson & Jiří Kotača Quartet), který vystřídá Kláru Pudlákovou.

Tentokrát bude soubor v boskovickém Prostoru dokonce exkluzivně (ještě před pražským Jazz Dockem) křtít debutové album! To vydá na přelomu května a června brněnský label Bivak Records. Do jazzového světa jej vypustí dva exkluzivní kmotři, kytarista a kontrabasista Vilém Spilka (ředitel JazzFest Brno a zakladatel vydavatelství Bivak Records) a jeho spoluhráč, saxofonista Radek Zapadlo.

Akce je podpořena z rozpočtu města Boskovice.

Čekání na léto… s Melomanií!