Klub


JazzDock

Janáčkovo nábřeží 2 , Praha

+420 774 058 838

|||::
Janáčkovo nábřeží 2 , Praha

jazzdockJazz Dock je novým pódiem pražské hudební scény. Novým nejen díky tomu, že se jedná o nově postavenou moderní budovu, ale zejména pro své, v Praze a zřejmě i střední Evropě, dosud neexistující pojetí. Variabilnost vnitřního prostoru umožňuje pořádat jednak komornější koncerty pro soustředěné obecenstvo, pohodlně sedící v komfortních křesílkách a vychutnávající si slastnou kombinaci krásné hudby, skvělého jídla a pití, spolu s neopakovatelnou scenerií okolí klubu. Při živějších produkcích, navštěvovaných větším množstvím diváků, ustupuje klasické stolní zařízení do pozadí a téměř celá plocha klubu je k dispozici pro lidi, kteří se při dobré skleničce hudbou baví a nechávají se unést rytmem soulu, funky, blues.

Akustické řešení klubu umožňuje v Praze cosi nevídaného – živou hudební produkci až do ranního kuropění. Mnohdy se tak během jedné noci na jevišti vystřídá několik výborných hudebních skupin s řadou vlastních i hostujících muzikantů. Jazz Dock klade důraz na pestrost žánrů, živost, klasické i nové hudební proudy jazzu a blues, a v neposlední řadě podporu autorského hraní. Pražskou výjimkou bude i to, že kromě koncertů špičkových tuzemských skupin, budou na jeho pódiu pravidelně vystupovat i renomované zahraniční formace. Pilířem dramaturgie jsou několikadenní bloky koncertů (Bloky v Doku) některé významné tuzemské či zahraniční skupiny, pravidelné festivaly zaměřené na konkrétní žánr jazzu, určitou zemi či region nebo dominantní jazzový nástroj. Pravidelným prvkem programu v Jazz Docku je Hudební biograf představující osobnosti jazzu a blues, jak dokumentaristicky, tak skrze záznamy koncertů. Produkci vždy předchází odborný výklad k dané tématice.

Desetimetrový futuristický bar plný, jak tradičních a osvědčených nápojů a koktejlů , tak i specialitek a novinek pro každého s fantazií, spolu s delikatesami z naší kuchyně a špičkovým personálem nabízí plnohodnotnou zábavu nejen během hudební produkce. Večerní a noční hudební dění je doplněno příjemným posezením a občerstvením při reprodukované hudbě během dne, na jaře a v létě i v krásném prostředí venkovní kavárny na střeše klubu. Klub je situován v nádherném a romantickém prostředí památkové zóny staré Prahy, v bezprostřední blízkosti Malé Strany a Kampy. Je posazen přímo na smíchovském břehu Vltavy pod Janáčkovým nábřežím, dívá se do oken funkcionalistickému Mánesu a šikmo vzhlíží na neoklasicistické Národní divadlo.

Z hlediska diváků je klub zaměřen na tuzemské i zahraniční diváky všech generací s tajným přáním přesvědčit Čechy, že pravidelně chodit na dobrou muziku je skvělý nápad!!! Tomu odpovídají i ceny vstupného, kdy standardní vstupné od 90 do 190 Kč na naprostou většinu koncertů je nepochybně pražskou vzácností. Spíše symbolické vstupné ve výši 90 Kč je připraveno pro juniory do 25 let a seniory nad 65 let. Pro kmenové obecenstvo má Jazz Dock připraveny Jazz Passy (klubové karty) k jejichž získání stačí již třetí návštěva koncertu (prosím, hlašte u vstupu svojí přítomnost k evidenci 3 návštěv). Ten kdo je tímto pasem vyzbrojen, má slevu 10 % na vstupné i ctěnou konzumaci.

Older eventsNext events