Klub


Jazz Club Tibet

Sokolská 48, 772 00 Olomouc

+420 585 230 399

|||::
Sokolská 48, 772 00 Olomouc

jazztibetJazz Tibet Club je legendární olomouckou scénou, v níž se pojí hudební klub s restaurací a také unikátní génius locí. Vlídnou, domáckou atmosférou a dřevěným interiérem přípomíná proslulé irské puby. V unikátním prostředí se tu konají koncerty špičkových kapel a hudebníků z celého světa, jejichž pojítkem je kvalitní hudba a poctivý přístup k ní.Navzdory svému názvu však klub není zdaleka jen výhradně jazzovou scénou. Žánrově se pořádané koncerty pohybují především v oblasti tradičního a moderního jazzu, alternativy, folku či rocku a jejich nejrůznějších kombinací. Kromě výjimečné atmosféry nabízí klub i kvalitní technické zázemí, které během koncertů přispívá ke kvalitnímu zvuku.

Klub začal vznikat v roce 1994 v samotném centru města Olomouce, v historickém domě z 15. století s velice zajímavou minulostí. Místo, kde kdysi bývala solnice nebo naposledy sklad stavebního materiálu, během roku a půl nadšenci z řad místních milovníků jazzové hudby zrekonstruovali na jazzový klub. Ten pak v roce 2000 prošel další rekonstrukcí, kdy se interiér proměnil do dnešní podoby. Název klubu odkazuje na cimrmanovskou poetiku.

Jazz Tibet Club vznikl z nadšení a se stále stejnou motivací je i veden, což – jak věříme – je cítit. Ideální velikost klubu, zaručující pohodlí a zároveň těsný kontakt hudebníků s publikem, navíc přispívá k tolik žádoucí kontaktní atmosféře. Ve chvílích, kdy unikátní prostředí, hudba i atmosféra v publiku společně zarezonují, vzniká jen těžko popsatelný mimosmyslový zážitek.

To vše je důvodem, proč do Jazz Tibet Clubu každoročně zavítají vynikající hudebníci z České republiky, Evropy i celého světa, a že se sem tak rádi vracejí. Budeme moc rádi, pokud se i vám stane druhým domovem. Jazz Tibet Club žije živou hudbou.