The Cinematic Orchestra v září na Prague Open Air

The Cinematic Orchestra v září na Prague Open AirThe Cinematic Orchestra se po osmi letech vrací do Prahy. Tentokrát zahraje 5. září pod širým nebem na Prague Open Air v Ledárnách Braník.

Za více než dvacet let na scéně se stali The Cinematic Orchestra průkopníky v oblasti nu-jazzu a jejich precizní tvorba si získává stále nové a nové fanoušky. Už je to osm let, kdy si naposledy mohli fanoušci vychutnat vyprodaný sólový koncert The Cinematic Orchestra v Praze. Proto zářijový koncert na Prague Open Air v Ledárnách Braník nabídne průřez jejich dosavadní tvorbou a zazní jejich nejznámější i nejnovější skladby z poslední řadové desky To Believe (2019).

The Cinematic Orchestra dokázali prorazit hned ze začátku své kariéry s debutem Motion v roce 1999 a za čtyřiadvacet let své kariéry se stali kultovní nu-jazzovou a downtempovou kapelou, která přibližuje tyto žánry mladšímu publiku. Jazzové prvky propojují s elektronickou hudbou, a vytváří tak nové kompozice, kterými překračují hranice žánrů. Měsíčně si tuhle hvězdu Ninja Tune přes Spotify pouští skoro pět milionů posluchačů a skladba To Build a Home má téměř půl miliardy přehrání.

Nadaní muzikanti, kteří s The Cinematic Orchestra vystupují, jen podtrhují to, co je duší celého projektu. Je to preciznost, hudební i textová, která ale nemá nic společného s nudou a pevně stanovenými pravidly. S pravidly si totiž kapela v čele s duší projektu Jasonem Swincoem hlavu opravdu neláme.