SHAI MAESTRO TRIO

SHAI MAESTRO TRIOShai Maestro se narodil 5. února 1987 v Izraeli. Na klavír začal hrát v pěti letech. Shai Maestro obdržel plné stipendium na pětitýdenní letní program od Berklee College, a to hned dva roky po sobě. Během koncertního turné po Spojených státech složil úspěšně zkoušky a byl zařazen do čtyřletého programu na Berklee College, rovněž s přiznáním plného stipendia.Maestro studoval dva roky jazzový klavír a hudební improvizaci (RTC – Real Time Composition) u Ophera Brayera, a klasický klavír u profesora Benjamina Orena na Jeruzalémské hudební akademii. V letech 2004 – 2010 mohl díky stipendiu od Americko-izraelské kulturní nadace studovat dále jazzový klavír. Dvakrát (v letech 2002 a 2003) uspěl v mezinárodní soutěži jazzových souborů „Jazz Signs“.Věnoval se také indické hudbě a hře na tabla, kde jej vedl Sanjey Kumar Sharma.

V současné době sídlí Maestro v New Yorku a dobývá si uznání mezi vrstevníky i pozornost médií. Pravidelně vystupuje s nejlepšími jazzovými umělci v mnoha jazzových klubech a koncertních sálech, úspěch má i s klasickými recitály. Koncertuje po celém světě jako sólový klavírista. Doposud měl možnost vystoupit se světově uznávanými hudebníky, mezi nimiž byli mimo jiných také Jimmy Green, Jorge Rossy, Myron Walden, Ari Hoenig, Gilad Hekselman, Jonathan Blake, Harish Rhagavan, Mark Guiliana, Edward Perez, Anthony Hart a Diego Urcola.
Od roku 2006 doprovázel na cestách renomovaného kontrabasistu Avishaie Cohena. Vystupoval například v newyorském klubu Blue Note, britském klubu Ronnie Scott‘s, v pařížské Olympii, v Salle Pleyel a divadle Bataclan, na jazzových festivalech ve Vídni, Marciacu, v Corku, v klubu Yoshi‘s (San Francisco), Zaragoze, ve vídeňském koncertním sále a na mnoha dalších významných světových pódiích.

Shai Maestro se v roce 2007 zúčastnil 12. Mezinárodního festivalu jazzového piana – sólové recitály v Praze.

Jorge Roeder pochází z peruánské Limy. Ve čtrnácti letech začal studovat violoncello a o dva roky později byl pozván na konzervatoř Rimského-Korsakova v Sankt-Petěrburgu, aby tu rozšířil svá studia klasické hudby. Vybral si kontrabas a po absolutoriu byl pro sezóny 2001 a 2002 jmenován zástupcem prvního kontrabasisty fi lharmonie a orchestru opery v Limě. V roce 2002 se Jorge přestěhoval do Bostonu a získal stipendium od New England Conservatory of Music, kde studoval jazzovou interpretaci například u Johna Lockwooda a Danila Pereze. Jorge cestuje, nahrává a aktivně působí v New Yorku; je členem řady hudebních těles, například The Julian Lage Group, Avantrio, Victor Prieto Trio a mnohých dalších. Je zakládajícím členem a uměleckým ředitelem skupiny Sofi a Rei Koutsovitis, zaměřené na interpretaci tradiční jihoamerické hudby a původních, jazzem ovlivněných skladeb. Jorge je hudebník rozličných zájmů a mnoha dovedností, což jsou vlastnosti, pro něž jej přizvali ke spolupráci takoví jazzoví velikáni, jakými jsou například Roy Haynes, Alex Acuna, Geoffrey Keezer, Steve Lacy, Maria Schneider, Kenny Werner či Matt Wilson.

Shai Maestro Trio - Gal, live in Marciac Jazz Festival

Ziv Ravitz se narodil v Izraeli, ve městě Beerševa, do hudební rodiny; k muzice měl vztah odmalička, nejprve hrál na kytaru, pak na piano, nakonec na buben. Od devíti let se soustavněji zaměřil na bicí a od třinácti už nastoupil profesionální kariéru. Hrál na bicí po nejrůznějších klubech v Beerševě a Tel Avivu a získával tak zkušenosti v rozmanitých hudebních stylech, jazzem a rockem počínaje, avantgardou konče. V létě 2000 se Ziv přestěhoval do Spojených států, aby získával další hudební zkušenosti a vypracoval se jako jazzový skladatel. Od té doby vystupoval a nahrával s četnými tělesy, tu jako nájemní hudebník, jindy jako autorský umělec se skladbami, v nichž se odrážel jeho osobitý a jedinečný zvuk. V prosinci 2004 absolvoval Berklee School of Music v oboru jazzové skladby.

V několika posledních letech hraje Ziv s kvartetem Lee Konitze, s nímž vyprodukoval dvě alba – studiovou nahrávku a záznam živého koncertu z klubu Village Vanguard. Ziv měl příležitost zahrát si s hudebníky, mezi nimiž byli například Hal Crook, Joel Frahm, Joe Lovano, Tomasz Stanko, Mick Goodrick, Eli Dejibri, Ralph Alessi, George Garzone, Ben Monder, Avishai Cohen, Omer Avital, Aaron Goldberg, Aaron Parks, Yaron Herman, Esperanza Spalding a další. Vystupuje po celém světě s různými skupinami, mezi nimiž najdeme například Omer Avital quintet, TAQ, Minsarah, Lee Konitz Quartet a další. V současné době má nahrávací smlouvu u vydavatelství ENJA. Žije v New Yorku, kde patří k nejvyhledávanějším současným bubeníkům, a má silný vliv na izraelské jazzové hnutí.