Robert Balzar trio & Gabriele Mirabassi v Praze

  • Robert Balzar – kontrabas
  • Jiří Levíček – piano
  • Kamil Slezák – bicí
  • Gabriele Mirabassi – klarinet

9.4.2016 19.30
Chodovská tvrz, Ledvinova 9, Praha 4

Robert Balzar Trio hraje v nové sestavě a s pianistou Jiřím Levíčkem a bubeníkem Kamilem Slezákem. Hudba tohoto tria zachycuje nový, současný zvuk tří zkušených hudebníků v jednom organickém celku. Většinu repertoáru tria tvoří vlastní skladby, nebo úpravy nejen jazzových standardů. Poslední dvě alba „Discover Who We Are“ (2013) a „Vuja De“ (2014) R.Balzar Trio nahrálo v New Yorku, v Sear Sound Studiu za asistence věhlasného zvukaře Jamese Farbera, který je podepsán pod alby umělců jako jsou Brad Mehldau, Avishai Cohen, JohnScofield, John Abercrombie…Masteringu se ujal mnohanásobný držitel Grammy Mark Wilder.

R.Balzar Trio zatím vydalo šest autorských alb a hrálo na mnoha zahraničních koncertech / festivalech (USA, Anglie, Turecko, Švédsko, Madarsko, Belgie, Německo, Ukrajina, Kypr, Izrael…..).

Gabriele Mirabassi je italský jazzový klarinetista. Narodil se v roce 1967 v Perugii a je absolventem konzervatoře Morlacchi. Mirabassi je předním představitelem soudobé jazzové hudby a je jedním ze zakladatelů artisanat Furteux Ensemble. V roce 1989 založil vlastní jazzový kvartet. Mirabassi byl členem skupiny Rabih Abou-Khalila, hraje na hlavních italských jazzových festivalech a na mezinárodních turné. Nahrál na dvacet alb. Album „Cantu di Ebano“ je považováno za jeho doposud nejlepší album. Gabriele Mirabassi se také aktivně zabývá studiem brazilské hudby, což je důvodem jeho pravidelných návštěv Brazílie.

V Praze ho mohli posluchači slyšet na nezapomenutelném koncertě v roce 2013 v Divadle U hasičů, kde vystupoval společně s kytaristou a zpěvákem Gianmaria Testou

vstupenky za 250,- Kč si můžete objednat na emailu: objednavka@jmw.cz, vstupné na místě koncertu 300,- Kč