Rachot na podzim potěší příznivce jazzu a funku! Přijedou Tigran Hamasyan, Ghost-Note i Jazzanova

Rachot na podzim potěší příznivce jazzu a funku! Přijedou Tigran Hamasyan, Ghost-Note i JazzanovaTIGRAN HAMASYAN (Arménie) – Klavírní příběhy arménského vizionáře

Sobota 23. října / 20:00 / Koncertní sál Pražské konzervatoře

Tigran Hamasyan

Mezi pianisty je Hamasyan unikátní postavou. Jazz spojuje se svými arménskými kořeny, lyrickou průzračnost vyvažuje výlety do heavy metalu. Hamasyanovo poslední album The Call Within kritika označuje za jeho hudebně nejintenzivnější počin, plný šokujících kontrastů. „Arménskou hudbu jsem znovuobjevil díky hráčům jako Jan Garbarek či Keith Jarrett, kteří skvěle propojili jazzové myšlení s lidovou melodikou,“ vysvětluje Hamasyan. Jeho přístup ke klavíru je ostrým protipólem kdysi módního relaxačního jazzu. “I kdybych aranžoval nějaký jazzový standard, zapojil bych do něj vlivy z arménské hudby, třeba liché rytmy.“ Hamasyanova tvorba zní jako silné příběhy beze slov. Skladby začínají v průzračné poloze a rychle se promění v impozantní smršť.

Tigran Hamasyan – Piano / Keyboards / Vocals

Evan Marien – Bass

Arthur Hnatek – Drums

Událost na FB

Do 22. 10. sezení / seated 1100,- CZK

 

GHOST-NOTE (USA) – Instrumentální exploze future funku

Úterý 2. listopadu / 19:30 / Palác Akropolis

Ghost-Note

Elitní funk a groove s bubeníky ze Snarky Puppy. Superskupinu vede snad nejlépe sehraná dvojice hráčů na bicí a perkuse, Robert Searight a Nate Werth, mnohonásobní držitelé Grammy ze Snarky Puppy. Hvězdnou sestavu obohatili ti nejlépe fundovaní sidemani takových hvězd jako Prince, Snoop Dogg, Erykah Badu, Herbie Hancock či Kendrick Lamar.

Žánrově navazují na funkové základy, které položili Fela Kuti, Talking Heads či James Brown, a transformují je do zatím nikdy neslýchané instrumentální exploze. Připravte se na divokou party v té nejlepší muzikantské společnosti! Skupina vznikla roku 2015, obě její studiová alba vzbudila světový ohlas a pronikla na vrchol jazzového žebříčku iTunes. Na druhém z nich, Swagism, hostoval jeden z nejžádanějších světových jazzmanů, saxofonista Kamasi Washington. Kritika psala, že zvuk kapely se na něm rozpíná všemi myslitelnými směry, včetně funku, psychedelie a disca. Oba zakladatelé kapely, Searight a Werth, pocházejí z Texasu, a jejich společným cílem je hudba stojící na perkusích a věčně pulsujícím rytmu.

Událost na FB

Do 2. 10. stání / standing 400,– CZK, sezení / seated 550,- CZK, do 1. 11. stání / standing 500,– CZK, sezení / seated 650,- CZK

 

JAZZANOVA (D) – Elegance a precizní muzikálnost s citem pro taneční rytmy

Pátek 5. listopadu / 20:00 / MeetFactory

Jazzanova

Hudba skupiny Jazzanova má hluboké kořeny v dřevním jazzu či soulu, tyto styly ale spojují s klubovou současností elektronické hudby či hip hopu a fascinací latinskou Amerikou. Tento unikátní mix dodává jejich nahrávkám nadčasovou kvalitu a pochutnají si na nich hudební labužníci, kteří svůj vkus nenechají omezovat škatulkami.

Za více než 13 let existence vnesla Jazzanova do klubové hudby eleganci a precizní muzikálnost, z ní si naopak vypůjčili citlivost pro taneční rytmy. Respekt sklízí z obou táborů, čehož důkazem je pozvání na jazzový festival v Montreux. Ať už ale hrají pro jazzmany nebo v klubovém undergroundu, cíl mise je vždy stejný – slovy Alexandra Barcka: „Naše hudba bere posluchače na výlet“.

Událost na FB

Do 5. 10. stání / standing 400,- CZK / do 4. 11. 500,- CZK

 

Vstupenky na všechny koncerty lze zakoupit na webu rachot.cz

Zdroj: Tisková zpráva

 

 

|||::