V Praze vystoupí Vital Stahievitch

V Praze vystoupí Vital StahievitchMáte rádi komorní hudbu a neméně výtečnou italskou kuchyni? 25.března se od 18.00 uskuteční koncert vynikajícího běloruského klavíristy VITALJA STACHIEVIČE v pražské kavárně/restauraci Caffé Dell Artista (Ostrčilovo nám.462/4, Praha 2-Nusle). V případě míst k sezení u stolků je nutná předběžná rezervace na e-mailové adrese: belarusy@gmail.com (jméno, příjmení, počet lidí, mobil). Vstupné je 200 Kč, 100 Kč (děti 10-15 let) a děti do 10 let mají vstup zdarma.

Na programu bude šest Scarlattiho sonát, Lisztův valčík z Mefista, Chopinova „Polonaise-Fantaisie, op.62“ a úchvatná Prokofjevova „Sonata č.3, op.28“.

Vital Stahievitch se narodil v Minsku a tamtéž vystudoval Akademii muzických umění. Zúčastnil se celé řady národních i mezinárodních festivalů, vystoupil jako sólista i komorní hráč prakticky v celé Evropě a také v USA. V roce 2000 vydal na italském labelu Agora album se Schubertovou hudbou. O rok později triumfoval ve „Druhém klavírním koncertu“ Sergeje Rachmaninova, a to v mexickém hlavním městě s National Symphony Orchestra of Mexico. Je laureátem mnohých mezinárodních klavírních soutěží, včetně chopinovské soutěže v Mariánských Lázních, kde v roce 2006 získa diplom. Rok na to dokončil magisterské studium na konzervatoři v Amsterodamu, nyní tam vyučuje jako korepetitor. Jeho žena Aksana je též známou klavíristkou…

Prokofiev. Second Sonata, Mov. IV. Vital Stahievitch
meta_key='enable_postinfo' meta_value='1' default='1' class='se-dbox']