PHOENIX v pardubickém Divadle 29

Vzrušující hudební rozhovor čtveřice špičkových českých hudebníků na pomezí moderního jazzu, volné improvizace a klasické hudby.

Z koncertu v Divadle 29 bude pořízen kromě videa i audio záznam pro druhé album Phoenix Quartetu.

⇝⇝⇝⇝⇝⇝⇝

Pavel Hrubý – sopránsaxofon, basklarinet
Michal Nejtek – klavír, klávesy
Jaromír Honzák – kontrabas
Daniel Šoltis – bicí

Kvartet složený ze čtveřice renomovaných (nejen) jazzových hudebníků vznikl před čtyřmi lety, kdy se na popud producenta Alexeje Charváta realizoval dvoudenní nahrávací session ve studiu Sono a vznikl zbrusu nový hudební materiál. Ačkoliv nic nebylo předem domluveno nebo zkomponováno a hudebníci spolu v tomto složení předtím nikdy nehráli, výsledek byl mimořádně silný, jiskřivý a komunikující.

Od té doby se datuje zrod Phoenix Quartetu, který se programově věnuje zcela improvizované hudbě vznikající v daném okamžiku přímo na místě bez jakýchkoliv předem daných struktur či motivů. Celek, který se ze společné souhry špičkových muzikantů rodí, je jedinečnou a konzistentní směsicí moderního jazzu, volné improvizace a soudobé artificiální hudby. Od tradičních hudebních vzorců se kvartet odklání anarchisticky laděnou improvizací, spontaneitou a nadhledem.

Basista Jaromír Honzák a bubeník Dano Šoltis jsou několikanásobní držitelé prestižního ocenění Anděl v kategorii Jazz & Blues a jedni z nejaktivnějších a nejvyhledávanějších hudebníků na české jazzové scéně. Pavel Hrubý je znám hlavně jako lídr kapel Limbo a Between The Lines. Klavírista a skladatel Michal Nejtek je univerzálním muzikantem i oceňovaným skladatelem a experimentátorem. Jeho žánrový záběr sahá od klasické a soudobé artificiální hudby, přes undergroundovou a experimentální hudbu až po moderní jazz a pop.

Koncert se koná s finanční podporou Nadace Život umělce, Ministerstva kultury ČR, Pardubického kraje a statutárního města Pardubice.

http://www.divadlo29.cz/