Panzerballett + support: Tryptych

Panzerballett + support: Tryptych

Kapela pod vedením kytarového mága a aranžérského demiurga Jana Zehrfelda v roce 2020 vydala album Planet Z, na kterém za bicí soupravou usedly takové kapacity jako Marco Minnemann, Virgil Donati nebo Gergo Borlai. Na podzimní turné se do kapely vrací bubeník původní bubeník Sebastian Lanser (ex-Obscura).
Kapela, která nezná hranice žánrů. Panzerballett je kombinace „latino-jazzu a grindcore, hard-bopu s death-metalem, nebo disco-funku s hardcore,“ jak praví frontman a skladatel kapely Jan Zehrfeld. Muziku Panzerballettu definuje jazzové vzdělání všech členů, záliba v kapelách jako Meshuggah, Frank Zappa a Mothers of Invention nebo Animals As Leaders a zároveň dokonalé ovládnutí nástrojů a intenzivní využívání velmi pokročilých rytmických postupů.

 

 

Panzerballett kombinuje netradiční aranže rockových, popových a jazzových standardů jako jsou Take Five, Smoke on the Water, Time of my life nebo znělka The Simpsons a vlastní autorskou tvorbu. Kapela existuje od roku 2004, na kontě má sedm alb včetně aktuální desky Planet Z.
Sestava:
Jan Zehrfeld: kytara
Sebastian Lanser: bicí
Josef Doblhofer: kytara
Florian Fennes: saxofon
Gerd Boelicke: basová kytara

Roli předkapely přijalo dark fusion trio Tryptych ve složení Dušan Černák, Miloš Klápště a Vlado Mikláš.

Datum: 29.9.2021
Místo: Rock Café
Start: 19.30
Vstup:
490,- předprodej na goout.net
590,- na místě