Objev roku Trio KUH vyrazí na podzimní turné!

Objev roku Trio KUH vyrazí na podzimní turné!Legendární kontrabasista František Uhlíř a bubeník Jaromír Helešic mají další trio se zahraniční hvězdou! Po WUH s americkým pianistou Skipem Wilkinsem a MUH s Robertem Magrisem, pro změnu italským pianistou, se ke slovutné tuzemské rytmice přidal rakouský kytarista Edi Köhldorfer. Vzniklo tak TRIO KUH (Köhldorfer-Uhlíř-Helešic).

Köhldorfer vystudoval klasickou kytaru na univerzitě v Grazu a jazzovou kytaru na konzervatoři ve Vídni. Spolupracoval s takovými jazzovými veličinami, jako jsou např. Biréli Lagréne, Dee Dee Bridgewater a Barbara Dennerlein. Pohybuje se také na poli klasické hudby a pop-music. Natočil pod svým jménem celou řadu alb a kromě Austrálie vystupoval na všech kontinentech.

Repertoár nového tria se skládá z jazzových standardů a autorských skladeb (Köhldorfer, Uhlíř). (A jen tak mimochodem: František Uhlíř příští rok bude slavit 70.narozeniny, a jako dárek si nadělí šňůru koncertů s vlastním septetem a vydání alba s příznačným titulem „From My Life“ právě s touto sestavou!)

Pochopitelně Trio KUH vyrazí v brzké době na turné. Kromě Německa a Rakouska zavítá také do podzimních česko-moravských luhů a hájů:

30.10. 19:00

Vinárna v Muzeu

Chrudim

31.10. 17:00

Zakladní Umělcká škola

Uherský Brod

01.11. 20:30

Hotel Imperial

Karlovy Vary

04.11. 19:30

Kaiserbad

Františkovy Lázně

05.11. 19:00

Kulturní Centrum

Česká Třebová

06.11. 18:00

Alternativa

Zlín