Melanie Scholtz /South Africa/

…..ZROZENA KE ZPĚVU

Charismatická zpěvačka je ztělesněním dokonalé harmonie vzácného člověka a mimořádného talentu. Osobitý projev a talent od Boha, to jsou ingredience pro magické večery, na které se jen tak nezapomíná.

Melanie Scholtz uchvátila české i světové publikum svým půvabným, sametově zbarveným černošským hlasem a okouzlujícím charismatem. Uznání a poct se jí nedostává jen od nadšených posluchačů, ale také od odborné veřejnosti, hudebních kritiků a samotných hudebníků. Její precizní pěvecká technika a dokonale procítěný projev získaly mj. ocenění Standard Bank Young Artist award 2010 v kategorii jazz, Winner of Jazz á Juan Rélévation competition 2012 a další.

Melanie Scholtz vystupuje s takovými velikány, jakými jsou Al Jarreau, Bobby McFerrinem, Joe McBride či Kurt Elling. V současnosti spolupracuje s ikonou jihoafrické literatury, básníkem Jamesem Matthewsem, na projektu Freedom´s Child, v němž se spolu snoubí jazzové melodie s poesií. Její další současný projekt nazvaný The Love Apples přináší svěží, moderní podobu jazzu, který se otevírá mladému publiku a zároveň uspokojí i vášnivé milovníky jazzové klasiky.

V chladných listopadových dnech se určitě nenajde mnoho takových událostí, které dokáží zahřát na duši tak, jako jedinečný zážitek z koncertu Melanie Scholtz.