Lasse Matthiessen

Lasse MatthiessenPochvalné recenze hudebních kritiků i předskakování hvězdám jako Anna Calvi nebo Suzanne Vega. Dánský písničkář Lasse Matthiessen se vrací do České republiky i se svou čtyřčlennou kapelou.
Syn významného jazzového pianisty, producenta a spisovatele Ole Matthiessena, se v hudebním žánru nepotatil. Ačkoliv uvažoval o dráze jazz kytaristy, brzy pochopil, že je mu milejší přímější písničkářství. Zvolil dobře, vždyť bývá označován za dánského Boba Dylana i Drakea. Jeho niterně naléhavé texty doprovázené jednoduchými, avšak dynamicky vystavěnými melodiemi, oceňují fanoušci i kritici – nadšené recenze vyšly v prestižních periodikách jako Rolling Stone Magazine, Frankfurter Allgemeine Zeitung, Die Zeit a Süddeutsche Zeitung. Jeho aktuální album „Wildfires“ bylo prezentováno na Stern.de či televizi VIVA i MTV. Není náhoda, že je Matthiessen oblíben především v sousedním Německu. Právě během studií v Berlíně nastartoval svou hudební dráhu a velkoměsto stále považuje za svůj druhý domov. Později vystupoval také v Rakousku, Polsku, Švýcarsku, Francii, Španělsku, Norsku i v USA.
Těšte se i na ukázky z připravované desky, na které se talentovaný Dán hodlá odvážit do vod inteligentního popu extrovertního vyznění.
www.lassematthiessen.com