Julia Holter

Třídenní letní přehlídka světové alternativní hudby CREEPY TEEPEE se uskuteční letos už pošesté, tradičně v Kutné Hoře a potřetí v areálu tamního bývalého pivovaru.
Letošní program (ostatně jako každý rok) je skutečně nabitý, avšak jedno jméno stojí za zmíňku. V neděli vystoupí uznávaná americká hudebnice JULIA HOLTER.

Skoro všechny dosavadní nahrávky Holter pořídila v soukromí svého pokoje. Nepatří ale mezi hudebníky, kteří si na tomhle lo-fi postupu zakládají. Ve vyjádřeních o plánech na natáčení třetí desky nadšeně mluví o větší produkci, natáčení ve studiu a spolupráci s orchestrem. V jednom rozhovoru řekla, že když pracovala pro label Human Ear, dostávala spousta mailů se špatnou hudbou natočenou v ložnicích. Julia Holter je ve své podstatě zpátečnická – místo experimentům se zvukem, modulaci svých nástrojů nebo zběsilému fúzování jednotlivých stylů se věnuje samotné matérii písně, jednotlivým tónům a jednotlivým melodiím. Síla, s jakou dokáže písně obrábět, z ní ale dělá hudebnici budoucnosti – takovou, která trendy nesleduje, ale sama je vytváří.

Máme se na co těšit!