JOE LOVANO CLASSIC QUARTET (USA) v JazzDocku

JOE LOVANO CLASSIC QUARTET (USA) v JazzDockuPo velmi úspěšných ročnících tématických festivalů GUITAR DAYS a PIANO DAYS přicházíme s dalším minifestivalem, tentokrát věnovaným „královskému“ jazzovému nástroji – saxofonu. Vystoupí několik hráčů mezinárodního významu: Logan Richardson, Peter Van Huffel neboToms Rudzinskis. Uskuteční se také workshop hry na saxofon.

Hlavním bodem programu bude vystoupení dnes již legendy světového jazzu – amerického tenorsaxofonisty Joe Lovana.

Joe Lovano se narodil v r. 1952 v Clevelandu (Ohio) a jeho otcem byl významný saxofonista tehdejší éry Tony „Big T“ Lovano. Ten jej také učil hře na saxofon a poté J. Lovano studoval na Berklee College of Music. Po dokončení studií začal spolupracovat s Jackem McDuffem, Dr. Lonniem Smithem a před tím, než se přestěhoval do New Yorku, hrál také tři roky v orchestru Woodyho Hermana. V New Yorku začal hrát s bubeníkem Melem Lewisem. Během své kariéry spolupracoval s mnoha dalšími předními hudebníky, mezi které patří Hank Jones, Paul Motian, John Zorn, George Mraz, Charlie Haden, McCoy Tyner nebo John Scofield a mnoho dalších. Jeho manželkou je jazzová zpěvačka Judi Silvano.

Joe Lovano za svoji kariéru pracoval na mnoha projektech a vydal mnoho různých alb jako leader i jako sideman, ale aktuální kapela nazvaná Classic Quartet vychází z alba „I’m All For You“ s podtitulem „Ballad Songbook“, které vyšlo u Blue Note v roce 2011. Na tomto CD se věkově odstupňovaná čtveřice hudebních přátel – Joe Lovano, Hank Jones, George Mraz a Paul Motian – po svém vyznávala ze své lásky k skvostným, byť někdy polozapomenutým jazzovým standardům. Na aktuálním evropském turné jej doprovodí úžasní mladí hráči: geniální pianista Lawrence Fields a rytmická sekce Peter Slavov (b) a Otis Brown (d).

Joe Lovano je bez přehánění mistr svého oboru, jejen z nejvlivnějších saxofonistů moderního jazzu, který shrnuje odkaz velkých hráčů 50. a 60. let jako byli Coleman Hawkins, Lester Young, Dexter Gordon či John Coltrane a zároveň vložil velmi osobitý pohled na saxofonovou hru, improvizaci, kompozici i celkový koncept jazzu na konci 20. a začátku 21. století.

Koncert bude mimořádně ve speciálním „divadelním“ uspořádání, bez stolů, s židlemi v řadách, což umožní vychutnat si zážitek s hudby ještě více. Přijďte si vyslehnout živoucí legendu jazzu zblízka, v prostředí jazzového klubu!

Vstupné v předprodeji na sezení 750 Kč, na stání 450 Kč,

na místě v den koncertu na sezení 850 Kč, na stání 550 Kč.

Na koncert se nevztahují klubové slevy.

Děkujeme za pochopení.