Jazz & World v Besedním domě

3_AnatCohen_JimmyKatz_2012-1342194158V Besedním domě byla 14. října úspěšně zahájena řada Jazz & World Music.
O start sezony se postaral nový projekt umělců známých spíše ze světa klasiky – Jiří Bárta a Karel Košárek jazzovali za asistence vynikající pražské rytmiky Dvorský – Novák a flétnisty Petra Pomkly a potvrdili tak, že hudba je prostě jen jedna.
    Jazz a world music jsou podle všeho žánry budoucnosti. Dokáží totiž pod svá křídla schovat nespočet typů tvůrčích výstupů hudebníků z celého světa, jimž dominuje spontaneita a improvizace. Právě tyto atributy jsou vlastní i všem pečlivě vybraným účinkujícím v druhé sezoně abonentního cyklu Jazz & World Music. Něžné pohlaví zastupují hned tři výrazné osobnosti: izraelská klarinetistka a saxofonistka Anat Cohen, indická zpěvačka Kiran Ahluwalia a populární zdejší cimbalistka a zpěvačka Zuzana Lapčíková. Déjà vu možná zažijeme s klavíristou Yaronem Hermanem, rozhodně však ne v uměleckém slova smyslu; tentokrát totiž rozvine hudební rozhovor s houslistou Adamem Baldychem. Po letech se do Brna vrací i francouzský kytarista Sylvain Luc a to je moc dobře. Při minulém vystoupení v roce 2007 totiž posluchačům doslova padaly brady.
    Na dalším koncertě v řadě okouzlí publikum půvabná izraelská klarinetiska Anat Cohen ve společnosti newyorské hudebnické smetánky. ANAT COHEN QUARTET (Izrael) vystoupí 5. listopadu ve složení Anat Cohen (klarinet),  Jason Lindner (klavír), Joe Martin (kontrabas) a Daniel Freedman (bicí nástroje). 

|||::
Komenského náměstí 534/8, 602 00 Brno