ITAMAR BOROCHOV QUARTET

ITAMAR BOROCHOV QUARTETV Izraeli narozený brooklynský trumpetista a skladatel Itamar Borochov je pojítkem mezi Manhattanem a severní Afrikou, moderním Izraelem a starověkou Bucharou, oslavuje elegantní sofistikovanost, tradici Středního východu a country blues. Kdekoliv se octne, přináší s sebou unikátní sound. Hledání vlastních kořenů ho přivedlo od jazzu, kterým je obklopen, k rostoucí zálibě v arabském a panafrickém hudebním cítění – přirozené sadě zvuků pro skladatele trumpetistu vyrůstajícího v Jaffě, městě s integrovaným muslimským, židovským a křesťanským obyvatelstvem.

Po spolupráci s takovými legendami jako Curtis Fuller a Candido Camero a po aranži a koprodukci glorifikované world music senzace Yemen Blues, vydal se Borochov vlastní cestou. Jeho kritiky oceněná debutová nahrávka „Outset” (2014) se dostala na žebříček New York City Jazz Record’s Best of 2014 a jeho další album „Boomerang” byl vybrán jako „překvapení měsíce” Jazz Magazinem. Okouzlující sound a virtuózní hudební interpretace uchvacují posluchačstvo na celém světě.

Borochov vystupoval mezinárodně na prestižních scénách a festivalech v Lincoln Center (NY), Kennedy Center (Washington DC), Summer Stage – Central Park (NY), Roskilde Festival (Dánsko), Ethno Port Festival (Polsko), Montreal Jazz Festival, Moscow Jazz Festival a dalších. Zúčastnil se důležitých konferencí jako APAP, Babel Med, Womex a Jazzahead.