HAZMAT MODINE v Divadle u hasičů

HAZMAT MODINE v Divadle u hasičůWade Schumann – diatonická harmonika, kytara, banjitar, zpěv Erik Della Penna – zpěv, banjo, kytara Reut Regev – trombon Joseph Daley – suzafon Tim Keiper – bicí, perkuse Steve Elson – bariton a tenorsaxon, klarinet, duduk, flétna Michael Gomez – akustická a elektrická kytara, banjitar, steel kytara Pamela Fleming – trubka, křídlovka

Zvuk newyorské skupiny Hazmat Modine stojí na nezvykle barevné kombinaci nástrojů: zatímco basové tóny tuby naznačují spřízněnost s černošskými pouličními kapelami, dvě foukací harmoniky dodávají hudbě bluesové zabarvení.

Hazmat Modine - Man Trouble Blues

Repertoár skupiny čerpá jak z historicky nejstarších forem blues, tak i z dalších žánrů americké černošské hudby. Pozoruhodný je i výběr hostí, které si skupina zve do studia: na předešlých albech to byli například hrdelní zpěváci ze Sibiře, africká jazzová dechovka Gangbé Brass Band či vysoce ceněný komorní ansámbl Kronos Quartet. Nedávno vydané album, které je návratem po čtyřleté odmlce se jmenuje se Extra-Delux-Supreme, což sice zní jako slogan plný sebechvály, ve skutečnosti se ale jedná o lehce ironickou stylizaci do meziválečného jazyka tehdejších reklam.

Foukací harmonika představuje klíčový nástroj venkovského blues – a Hazmat Modine je jednou z mála skupin, které souběžně používají hned dva tyto nástroje.