Eddie Palmieri Salsa Orchestra v Praze

Americká jazzová legenda v Praze!

Svátek pro milovníky jazzu. Jedinečná příležitost zažít koncert americké hudební legendy pana Eddie PalmieriSe svým 11 členným bandem vystoupí Eddie Palmieri Salsa Orchestra v Praze ve Velkém sále Lucerny.

Hudební kariéra pana Palmieri trvá již více než 50 let, kdy povětšinou byl frontmanem salsa a latino jazz orchestrů. Diskografie Ediie Palmieriho zahrnuje 36 titulů. Eddie Palmieri byl oceněn devíti cenami Grammy. První Grammy získal ji v roce 1975 a bylo to vůbec poprvé, kdy National Academy of Recording Arts & Sciences (Naras) uznala kategorii Latino. Titul “Simpatico” byl v roce 2007 oceněn Jazz Journalist Association jako nejlepší latin jazz album.

V roce 1993 byl pan Palmieri jmenován do správní rady National Academy of Recording Arts and Sciences v New Yorku a v roce 1995 pomohl vytvořit novou kategorii Latin Jazz.

Obdržel mnoho prestižních ocenění jako například cenu National Black Sports and Entertainment Lifetime Achievement Award, kdy se tak ocitl mezi jmény jako Roberto Clemente, Count Basie, Max Roach, Billie Holiday a Dinah Washington. 16. listopadu 2010 byl uveden do Long Island Music Hall of Fame.