EDA a JAZZ DOCK

EDA a JAZZ DOCKRaná péče EDA o. p. s. společně s klubem Jazz Dock pořádá charitativní koncert „S brejlema nebo bez brejlí“ k 25. výročí rané péče v Čechách. Výtěžek z prodeje lístků bude použit na nákup nového vozu pro poradkyně rané péče. Vůz je pro EDU prostředek, jak se dostat do rodin včas a co nejčastěji a se speciálními pomůckami, které poradkyně využívají ke stimulaci zraku a dalších smyslů u dětí se zrakovým a kombinovaným postižením.

 

Z důvodu snahy o zápis do knihy českých rekordů je na akci vstup pouze v brýlích – (možnost zakoupit brýle na místě : )

 

18.00 hPetra Ernyei Quartet (vocal jazz) Zpěvačka Petra Ernyei se svým akustickým kvartetem, ve kterém ji doprovází pouze dvě kytary (J. Šindler a M. Rejhon) a kontrabas (P. Pospíšil), zazpívá většinou úpravy standardů ze své poslední desky „So many stars“ (voc,g,g,b).

19.30 hJuwana Jenkins (blues) Aamerická bluesová zpěvačka vyniká autentickým stylem zpěvu a energickým projevem na pódiu. V roce 2012 vydala své první kompletní album The Blues Keeps Yo u Alive. Je textařkou deseti z celkového počtu 12 skladeb. Jejím hudebním partnerem je jeden z nejlepších hráčů na harmoniku Charlie Slavik.

21.00 hIlle (alternative pop) Debutové album ILLE – Ve tvý skříni zabodovalo jak u posluchačů, tak u hudebních kritiků. Musicserver.cz vyhlásil „Ve tvý skříni“ nejlepší českou deskou roku 2013, ILLE byli nominování na cenu hudební kritiky Apollo a nejnověji také ve třech kategoriích (objev, skupina, píseň) na ceny Anděl, čímž se stali nejvíce nominovaným letošním umělcem.

22.30United Heads (hiphop – funk) Pražská formace se proslavila v polovině devadesátých let, kdy se například podílela singlem Jazzy Da Blue na hip-hopové kompilaci „Real Acid Juice“ po boku Penerů strýčka Homeboye či neo-hiphopové skupiny WWW. Prodělala dlouhý vývoj původně od hip-hopového seskupení (undergroundový hit „S brejlema nebo bez brejlí“), přes crossover (skladba CI5) až po dnešní taneční sound, vycházející z odkazu funky-disco scény sedmdesátých let.