DORANTES & GARCIA-FONS DUO

DORANTES & GARCIA-FONS DUOFlamencový pianista Dorantes navšívil Prahu již dvakrát a to s triem (6.5.2014 v Divadle u hasičů v rámci JMW 2011) a i sólově (8.11.2014 v rámci 19. MFJP). Tentokrát ho doprovodí francouzský virtuóz na kontrabas Renaud Garcia-Fons

Střetnutí dvou špičkových výjimečných umělců známých svou virtuozitou a ikonoklastickým talentem prolamovat mezižánrové bariéry. Když skvělý basista a dobrodruh moderního jazzu, Renaud Garcia-Fons se spustí s mistrem flamenca, pianistou Dorantesem, proběhne plodný a skvostný dialog na vrcholcích muzikálnosti. Plný latiny a vůně středomoří, jejich inspirace a zřejmé spoluúčasti – flamenca: malagueña, bulería, rondeña a soleá pozměněné nekonvenční působivostí a oslňující jasností, střídavě delikátní a plné života. Vzrušující a vášnivá vrcholná konverzace.

Dorantes – pianista z Andaluzie navazuje na své cikánské kořeny, odjakživa spojené s kytarou. Jeho hudba zahrnuje víc než pouhé flamenco, pracuje s improvizací a jazzem.

Renaud Garcia-Fons je francouzský kontrabasista, který jedinečným kontrabasovým soundem ve svých albech „Arcoluz“ a „Linea del sur“ probádal oblasti flamenca.

Na albu „Sin Mour“ přizval Dorantes Garcia-Fonse k účasti na dvou skladbách. Mají už za sebou „Paseo a Dos“, poslední Dorantesovo duové album s Garcia-Fonsem. Teď zrovna pracují společně na dalším společném albu. Dorantes užívá flamenco jako výchozí bod a hlavní myšlenku, ale také svůj zvučný projev blokuje a obohacuje výbuchy jazzu nebo pikantního kubánského působení s ohromujícím účinkem.