Do Jazz Docku přijíždí legendární saxofonista Benny Golson!

Do Jazz Docku přijíždí legendární saxofonista Benny Golson!V rámci festivalu Jazz On5 vystoupí v pražském Jazz Docku 5. listopadu také legenda světového jazzu Benny Golson. Hrál s takovými velikány jako Benny Goodman, Dizzy Gillespie, Clifford Brown nebo John Coltrane. Půjde o premiérové vystoupení tohoto devadesátiletého saxofonisty v Jazz Docku!

 Jako hráč, aranžér, producent a skladatel se Benny Golson podílel obrovskou měrou na vývoji jazzu od raných 50. let, nahrál přes 30 vlastních alb a napsal přes 300 skladeb, z nichž mnohé se natrvalo zařadily do nadčasového repertoáru kapel celého světa a staly se z nich tzv. standardy. Skladby jako Killer Joe, I Remember Clifford, Along Came Betty, Stablemates, Whisper Not, Blues March nebo Are you Real? se zařadily do zlatého fondu kompozic světového jazzu a dodnes inspirují a vybízí k improvizaci další a další generace jazzových hudebníků.

Golsonův osobitý styl hry na saxofon, nádherný a plný tón a mistrovské frázování sól doprovodí špičková kapela vedená fantastickým klavíristou Antoniem Faraem. Ten se na evropské scéně pohybuje již třicet let a na svém kontě má spolupráci s osobnostmi jako Jack Dejohnette, Joe Lovano, Miroslav Vitouš, Bireli Lagrène, Chris Potter, Marcus Miller a mnoho dalších.

 Benny Golson Quartet feat. Antonio Faraò (USA/IT)

Jazz Dock – 5. 11. od 21:00

Vstupenky lze zakoupit online na webu Jazz Docku nebo přímo v klubu: https://www.jazzdock.cz/cs/koncert/benny-golson-quartet-jazz-on5

Zdroj: tisková zpráva