Diva Baara, Lena Yellow a Palatchi trio v Jazzdocku

Diva Baara, Lena Yellow a Palatchi trio v JazzdockuDvě zpěvačky a nejlepší kamarádky Diva Baara a Lena Yellow se rozhodly jsme se udělat společný troj-koncert v Jazzdocku s jejich kamarádem, argentinským pianistou Gabrielem Palatchim.

Od 19 hodin – v rámci první poloviny večera – vystoupí nejprve Diva Baara s akustickým setem a hostujícím Gabrielem Palatchim na klávesy. Zahraje vám ukázku z připravované desky, která vychází letos na podzim u Supraphonu v kooprodukci s Tranzistorem.

Poté od 20h uslyšíte Lenu Yellow v komorní sestavě (piano, vokály, perkuse) s písněmi z desky Positivity a několika novými singly.

Večer vyvrcholí koncertem Gabriela Palastchiho, skvělého latino pianisty a skladatele. V rámci jeho setu zazpívají Baara a Lena i společnou skladbu, která vzešla z jejich spolupráce.

Tvorba obou zpěvaček vychází z jazzu a popu, ale často překračuje hudební žánry do přilehlých oblastí soulu (Lena Yellow) a electro swingu (Diva Baara). Vokální večer vyváží a doplní o instrumentální zážitek a latino worl music vlivy Gabriel Palatchi.