Cyklus Hybatelé rezonance otevře klavírista Jan Bartoš programem, který sklízí nadšené mezinárodní ohlasy

Cyklus Hybatelé rezonance otevře klavírista Jan Bartoš programem, který sklízí nadšené mezinárodní ohlasyV pořadí šestý ročník cyklu sólových recitálů Hybatelé rezonance, který nabízí mimořádná setkání s českou klavírní špičkou, otevře v pondělí 2. října Jan Bartoš. Umělec, jehož mezinárodní kritika označuje za jednoho z nejlepších evropských klavíristů, vystoupí s programem z oceňovaného posledního CD. Posluchači se mohou těšit například na Sny Bedřicha Smetany nebo Osm preludií pro klavír Miloslava Kabeláče.

V osobitých recitálech v působivém prostředí Anežského kláštera nabízí Hybatelé rezonance koncerty čtveřice umělců, kteří na mistrovském koncertním křídle C. Bechstein D 282 uvedou program dle vlastního výběru, sestavený exkluzivně pro tuto příležitost. Druhý z podzimních koncertů bude patřit uznávané první dámě české klavírní školy Jitce Čechové, jejíž program zahrnuje skvěle zkombinované skladby Vítězslava Nováka, Josefa Páleníčka, Leoše Janáčka, Jaroslava Ježka a Josefa Suka. První jarní koncert příštího roku bude v rytmu jazzu. Mimořádně sólově na Hybatelích rezonance vystoupí přední jazzový pianista Vít Křišťan. Cyklus pak uzavře Ivo Kahánek s programem, který zabrousí do světa autorů ovlivněných českou stopou.

Cyklus klavírních recitálů Hybatelé rezonance připravuje společnost C. Bechstein. Vstupenky na další sezonu je možné zakoupit na webových stránkách www.hybatelerezonance.cz a v síti GoOut. Zájemcům je k dispozici i cenově výhodné abonmá na všechny čtyři koncerty. Koncerty začínají v 19.30.