Bude se křtít album Duo Koubkové a Kabrny

Bude se křtít album Duo Koubkové a KabrnyDíky vydavatelství Českého rozhlasu Radioservis spatřilo nyní světlo světa album, jež spolu natočili zpěvačka JANA KOUBKOVÁ a klávesák ONDŘEJ KABRNA pod všeříkajícím titulem „DUO“. Čerstvé album bude pokřtěno při autogramiádě v úterý 9. dubna od 16.30 v Prodejně Českého rozhlasu (Vinohradská 12, Praha 2).

Spolupráce těchto dvou jazzových osobností začala v roce 2004, a to nejen takto v duu, ale též v kvartetu a dalších sestavách tu jazzovějších, jindy rockovějších. Jana Koubková k tomu píše:

„Zrovna tak hrát v duu nás velmi baví a náš repertoár je velmi rozmanitý. Nejsme ničím vázáni, doslova si hrajeme a sami sebe umíme překvapit osobitými improvizacemi …Českému rozhlasu Olomouc patří velký dík nejen za to, že nás pozval k účinkování na 33. Mezinárodním festivalu Prix Bohemia Radio, ale že celý náš koncert skvěle nahrál. Koncert má báječnou atmosféru i díky publiku, na CD je zaznamenán bez jakéhokoliv zásahu. Ondra si vychutnal nádherný zvuk křídla Petrof a já s chutí dávala do placu náš repertoár včetně mé zvukomalebnorytmickoptákovské poezie. Výsledkem byla dobrá nálada jak v hledišti, tak na jevišti, o čemž se právě můžete přesvědčit.“

Á propos: v brzké době by Koubkové měla vyjít také knížka „Koubkokvoky“, na podzim se chystá výstava její sbírky jazzových plakátů z dávných let; malou ochutnávku jsme mohli okusit již vloni. A pak už se bude slavit zpěvaččino úctyhodné životní jubileum v pražském divadle U Hasičů!