V Automatických mlýnech v Pardubicích zazní bubenická mantra z New Yorku!

V Automatických mlýnech v Pardubicích zazní bubenická mantra z New Yorku!V dílně Automatických mlýnů v Pardubicích vystoupí exkluzivně ve čtvrtek 18.května MAN FOREVER! Tento perkusivní projekt Johna Colpittse, zakládajícího člena avantgardní rockové kapely Oneida (zde pod jménem Kid Millions) a experimentálního kolektivu People Of the North, uslyší den předtím již jen Praha (Underdog´s Ballroom & Bar)!

John Colpitts aka Man Forever se na letošním albu „Play What They Want“ představuje jako všestranný a hravý skladatel, jenž ohýbá žánry, ať už jde o jazz či dokonce pop. Ovšem základem stále zůstávají mantrické, mnohdy až extaticky bubenické kompozice. Na pódiu se dá očekávat novodobý trance vycházející z newyorského experimentálního jazzu. Jde o dramatickou repetitivní hru na bicí nástroje, na kterou se vrší další perkusivní přediva a k nim se přidávají monotónní basové a syntezátorové rytmy. Často se mluví o hypnotickém a uvolňujícím zážitku jak pro hráče samotné, tak i pro publikum…

Man Forever & Tigue: Japanese Seals (Blotter)

Předkapelou (a také spoluhráči) mu bude brooklynské bubenické trio Tigue, jehož hudbu si můžete předem okusit třeba zde.

Lokální support obstará podvratné taneční duo Lionel Dixit, breakbeat-noise z Pardubic, a taktéž pardubická, tentokrát free-improvising & jazz-core úderka Friks.

Je na co se těšit! V unikátním industriálním prostředí nebude chybět občerstvení díky baru Klubu29 (potažmo Divadla29). Začátek je v 19.00, vstupenky (100 Kč) pouze na místě!