AMC TRIO & ERIC MARIENTHAL

AMC TRIO & ERIC MARIENTHALEric Marienthal pokračoval po absolvování školy v Jižní Karolině v roce 1976 ve studiu na Berklee College of Music v Bostonu. Jeho učitelem byl legendární saxofonista, professor Joe Viola. Berklee absolvoval s vyznamenáním a v roce 1995 už jako absolvent dostal Berklee Distinguished Alumnus Award za vynikající úspěchy v soudobé hudbě. Od té doby nahrál 14 sólových CD, vystupoval ve více než 75 různých zemích a hrál na stovkách záznamů, ve filmech, televizních pořadech a reklamách.

Eric začal svou profesionální kariéru v roce 1980 se známým trumpetistou z New Orleansu Al Hirtem. Po návratu do Los Angeles se stal členem Elektric Bandu Chicka Corey. Nahrál 6 CD s kapelou Chicka Corey a získal 2 Grammy. Eric pokračoval s umělci jako Elton John, Barbra Streisand, Billy Joel, Stevie Wonder, Dionne Warwick, Burt Bacharach, Aaron Neville, Johnny Mathis, Dave Grusin, Lee Ritenour, George Duke, David Benoit, The Rippingtons, The Gordon Goodwin Big Phat Band, Patti Austin, Lou Rawls, David Lee Roth, The Yellowjackets, BB King, Ramsey Louis, Patti Labelle, Olivia Newton-John, a mnoho dalších.

AMC Trio - Prudký útok plachej lásky (Shy love´s a very keen attack)

Mezi Ericovými 14 sólovými CD jeho poslední nese název „Bridges” (Peak Records). Osm z písní, které Eric nahrál, se dostalo mezi TOP 10 v žebříčku hitparád National Contemporary Jazz Radia a tři skončily na prvním místě. Eric byl zvolen Oblíbeným Altsaxofonistou Roku v anketě časopisu Jazziz spolu s Davidem Sanbornem a Philem Woodsem.

Eric napsal také 3 instruktážní knihy: Comprehensive Jazz Studies & Exercises, The Ultimate Jazz Play Along a The Music Of Eric Marienthal a vytvořil také 3 instruktážní videa: Play Sax From Day One, Modern Sax a Tricks Of The Trade, které byly publikovány u Warner Bros.Publications, nyní Alfred Publishing / Belwin Jazz.

Už 17 let dává Eric každé léto fundraising koncert ve prospěch High Hopes, neziskové organizace v Kalifornii, která pracuje s lidmi, kteří utrpěli traumatické poranění hlavy. S pomocí mnoha hostujících umělců vynesly tyto koncerty do dnešního dne více než 1.500.000$.

Spolu s ním se představí prešovské AMC trio. Společná kariéra těchto tří hudebníků začíná v roce 1993, kdy se jako začínající hudebníci rozhodli zúčastnit soutěže mladých jazzových skupin a začali zkoušet repertoár. Na zmíněné soutěži získali jednu z hlavních cen a to byl pro ně vynikající začátek. Postupně se AMC trio orientuje výhradně na interpretaci autorské hudby, pod kterou se podepisují všichni členové. Ve svých kompozicích často překračuje rámec zažitých jazzových postupů a sahá i po mimojazzových hudebních zdrojích. Velký důraz klade na melodičnost skladeb a jejich výrazné motivické zpracování. Hudba AMC tria čerpá z různorodosti a elegantní zpěvnosti předkládaných témat inspirovaných například i populární hudbou, nebo nápěvy z východoslovenského folklóru.

AMC trio není triem jednoho lídra, ale triem třech rovnocenných členů, jejichž vzájemná odlišnost se spojuje do vyváženého celku. Trio během své existence spolupracovalo s mnoha hosty.

S AMC Triem a Ericem Marienthalem vystoupí ma kytaru Samuel Marinčák, syn kontrabasisty Martina Marinčáka .