Alexandre Lora v Praze

Alexandre Lora v Praze

Alexandre Lora je umělec, který byl nominován v roce 2017 v kategorii „Nejlepší světové hudební album“ s Anar Cohen a Trio Brasileiro: „Rosa dos Ventos“.
Jako sólový hráč na Handpan Lora cestuje po světě, aby vystupoval a učil hru Handpan na některých z nejdůležitějších akcí, jako jsou Handpan a World Music Festivaly v zemích jako Francie, Izrael, Austrálie, Maďarsko, Řecko, Rakousko, Německo, Belgie, Švýcarsko a Itálie.
Alexadre Lora získal bakalářský titul ve hře na bicích v roce 2002 na FAAM (Faculdade de Artes Alcântara Machado). 3 roky studoval klasickou hru na bicích nástrojích na EMM (Escola Municipal de Música de Sao Paulo) a v roce 2009 získal magisterský titul v oboru hudební věda a hudební výchova na UAB (Universidad Autónoma de Barcelona).
V roce 2010 vystoupil ve 33 městech po celém Španělsku, kde se zúčastnil projektu „DiverSons“ (Banco La Caixa). V roce 2011 se jako člen XLJazz Orchestra představil v Amsterdamu a Rotterdamu po boku skvělého klavíristy Ramona Valleho. Od roku 2012 je Lora členem Choro Workshop Center (Port Townsend-USA) a se svým Triem Brasileiro vystupoval ve velkých amerických městech jako New York, Chicago, Boston, Seattle, Miami, Denver, San Francisco a Portland.
Alexandre spolupracoval s uznávanými hudebníky jako Anat Cohen, Jovino Santos Neto, Mestrinho, Ramón Valle, Martinalia, Mariana Aydar a Brazil Guitar Duo.
Jeho nejnovější CD „SOLSTICE“ vyšlo v roce 2022 a jeho skladby kromě jiných skladeb zazní v Atriu na Žižkově 23. srpna.