Jan Smigmator – Swingový večer v Přerově

Jan Smigmator – Swingový večer v Přerově

Prolog 41. Československého jazzového festivalu, Městský dům Přerov, sobota 18. května 2024

Na jarním prologu tradičního přerovského jazzového festivalu uvedl Filip Neuls neúnavného propagátora swingu Jana Smigmatora v doprovodu jeho ověřeného tria: Mikuláš Pokorný – klavír, Tomáš Baroš – kontrabas a Marek Urbánek – bicí nástroje. Úvodní písně Jana Smigmatora byly něžně interpretované poklidné balady s významným přispěním dvou zkušených hostů, Scotta Hamiltona na tenorsaxofon a Juraje Bartoše na trubku a křídlovku, kteří trefně obohatili swingový večer. Charismatický Jan Smigmator podle vzorů Franka Sinatry a Tony Benetta svým charakteristickým hlasem a výbornou technikou zpěvu potvrdil pozici nejlepšího českého swingového zpěváka. Došlo také na vzpomínky na jeho splněný sen v podobě sólového koncertu v legendární newyorské Carnegie Hall z 29. dubna 2023, ze kterého je vydáno nejen CD Live in New York, ale i krásný dvojvinyl.

Od podařeného improvizovaného duetu basisty a zpěváka nabýval koncert postupně na gradaci, obecenstvo vděčně oceňovalo citlivou interpretaci ověřených hitů, až došlo na závěr na nesmrtelné písně New York State Of Mind a My Way, jak si můžete připomenout ve video ukázce.

Závěrečný akustický přídavek That’s All, duet zpěváka a pianisty bez mikrofonů, výborně uzavřel swingový večer v přerovském Měšťáku. Setlist na papírovém tácku najdete ve fotogalerii:

Pořadatelé 41. Československého jazzového festivalu připravují atraktivní program, proto si rezervujte čas na podzimní prolog ve čtvrtek 10. října a na hlavní třídenní program od čtvrtka 17. října do soboty 19. října 2024.