Hudební mág Yann Tiersen vystoupí po devíti letech v Praze
Yann TIERSEN, Ouessant, mai 2021

Hudební mág Yann Tiersen vystoupí po devíti letech v Praze

Francouzský skladatel a multiinstrumentalista Yann Tiersen se proslavil především soundtrackem k filmu Amélie z Montmartru a naposledy uhranul vyprodané Roxy. Tentokrát přijede 8. 3. 2024 do prostor současného Divadla Archa, a to v rámci své Kerber Complete Tour: Solo Piano + Electronics. Jak už název napovídá, diváci se mohou těšit na dvě části koncertu – klavírní a elektronickou.

Tiersen hrál již od dětství na klavír a violu a v raných letech se zaměřoval především na filmovou hudbu (kromě zmiňované Amélie například snímek Good Bye, Lenin!). Později se žánrově přiklonil k energickému punk-rocku, v posledních letech ho naopak stále více fascinuje elektronika. Pestrost a nepředvídatelnost jsou součástí tvorby tohoto avantgardního umělce.

Na svoji aktuální tour vyráží Tiersen v karavanu, bez řidiče a s cílem objevovat nová místa a navazovat nová přátelství. Koncerty se budou soustředit na Tiersenova poslední dvě alba – Kerber v klavírní podobě a jeho experimentálnější verzi 11 5 18 2 5 18, která vznikla pro festival Superbooth zaměřený mimo jiné na modulární syntezátory.

Bezpochyby skvělý tip na vánoční dárek, který můžete koupit v sítích GoOut a Ticketmaster.