Cotatcha Orchestra zahraje slovinské, americké a české barokní koledy se slovinskou zpěvačkou Mirnou Bogdanović

Cotatcha Orchestra zahraje slovinské, americké a české barokní koledy se slovinskou zpěvačkou Mirnou Bogdanović

Cotatcha Orchestra, oceňovaný český big band nominovaný v roce 2020 na Cenu Anděl, pořádá jedinečný vánoční koncert – Kapr na Provázku vol. IV. Ten se uskuteční 11. prosince 2023 od 19:00 v brněnském Divadle Husa na provázku. V letočním roce Cotatcha Orchestra spojí síly s výjimečnou bosensko-slovinskou jazzovou zpěvačkou Mirnou Bogdanović, aby představili vánoční program plný slovinských, českých barokních a amerických koled.

„Když jsem si dělal průzkum slovinských koled, byl jsem překvapen, jak silnou tradici koledování ve Slovinsku má. Tento rok byl tedy oproti létům minulým velký výběr koled, které jsme mohli zaranžovat.“ dodává kapelník big bandu Jiří Kotača.

Kombinace slovinských, amerických koled a vánočních písní českého baroka v moderních aranžmá slibuje nevšední hudební zážitek pro všechny příznivce nejen jazzové hudby.

Mirna Bogdanović, známá pro svůj inovativní přístup, který kombinuje jazz s elektronikou a popem, bude speciálním hostem brněnského koncertu. Její album „Confrontation“ z roku 2021, které bylo oceněno cenou Deutscher Jazzpreis za debutové album roku. A její nedávná nominace na German Record Critics’ Award 2023 za album „Awake“, zdůrazňuje její význam na evropské jazzové scéně.

Cotatcha Orchestra, známý svým neotřelým zvukem a inovativním přístupem k bigbandové hudbě, slibuje, že tento koncert bude hudebním zážitkem. Za svou devítiletou historii má na svém kontě koncerty s osobnostmi jako je Lenka Dusilová, Ilja Reijngoud, Mar Vilaseca nebo Daniel Caccia. Debutové album Bigbandová elektronika z roku 2020 bylo nominováno na Cenu Anděl a vyhrálo anketu Česká jazzová sklizeň ČRo Jazz za rok 2020.

Na stejný program se mohou posluchači také těšit o den později 12. prosince 2023 v kulturním domě ve Veselí nad Moravou.

Vstupenky jsou k sehnání v síti GoOut – Brno

https://bit.ly/vstupenkyKaprNaProvazkuCOfeatBogdanovic 

vstupenky Veselí nad Moravou 

https://bit.ly/vstupenkyCO-Bogdanovic-Veseli

Zdroj: tisková zpráva