Jazz Dock Orchestra vydává debutové CD

Jazz Dock Orchestra vydává debutové CD

Vlajková loď hudebního klubu Jazz Dock – šestnáctičlenný moderní big band Jazz Dock Orchestra – vydává u příležitosti svých pátých narozenin debutové CD. Album s názvem Tonight vzniklo živě během dvou koncertů a je pod ním podepsáno vydavatelství Petra Ostrouchova Animal Music. CD je na pultech od 15. září, křest se uskuteční 16. října.

Album Tonight je plně autorské. Pod skladbami jsou podepsáni kapelník orchestru, britský saxofonista Andy Schofield a trombonista Jan Jirucha.

„Nahrávalo se živě a do nahrávky se tak otiskla nenapodobitelná atmosféra dané chvíle a kus energie, kterou diváci předávají zpět muzikantům,“ komentuje nové album vydavatelství Animal Music. Z

Za špičkovým zvukem stojí renomované studio Sono Records.

Jazz Dock Orchestra je moderní jazzový big band evropské úrovně zaměřený na autorskou tvorbu a také na interpretaci klasického big bandového repertoáru. Za pět let své úspěšné existence se orchestr stal „vlajkovou lodí“ klubu Jazz Dock a má za sebou spolupráci s předními světovými hudebníky, jako jsou Kurt Elling, Richard Bona, Ben Wendel, Niels Klein a další.

Precizní, ale zároveň živelná souhra, skvělá sóla a kvalitní partitury přinesly big bandu velké renomé v širším kontextu evropské jazzové scény. Tvorba orchestru se zaměřuje jednak na vlastní, originální kompozice, ale také na kvalitní aranže světového repertoáru (Duke Elligton, Gill Evans, Bob Brookmeyer, Charles Mingus). Po vzoru newyorského Vanguard Jazz Orchestra vystupují každé třetí pondělí v měsíci, již pět let, na pódiu Jazz Docku. Tato dlouhodobá a pravidelná koncertní činnost přináší skvělé výsledky a dnes se Jazz Dock Orchestra po právu řadí mezi přední evropské big bandy.