Barcelona Gipsy balKan Orchestra roztančí v září Prahu a Brno

Barcelona Gipsy balKan Orchestra roztančí v září Prahu a Brno

Mezinárodní kapela Barcelona Gipsy balKan Orchestra míří do České republiky, kde odehraje dva koncerty – 9. září v brněnské Flédě a 10. září v Lucerna Music Baru v Praze.

Sedmičlenné uskupení soustředěné v Barceloně představuje to nejlepší z žánru world music. Jejich tvorba je ovlivněna prvky tradiční hudby z Balkánu, Blízkého východu a také Středozemí. Barcelona Gipsy balKan Orchestra tvoří hudebníci ze Španělska, Itálie, Francie, Srbska, Řecka a Ukrajiny, rozmanitá je také jejich paleta hudebních nástrojů od houslí, klarinetu až po perkuse a akordeon.

Stejně pestrá je muzika, kterou vytvářejí vyvolávající hluboké emoce i frenetický taneční rej, rytmy jejich písní míří až do srdce.

Za dekádu své existence stihla kapela vydat šest alb, navštívit více než čtyřicet zemí a získat desítky milionů zhlédnutí na youtube. Návštěvníci se mohou těšit na ukázky z dlouho očekávané sedmé řadové desky.

Barcelona Gipsy balKan Orchestra tvoří italská zpěvačka Margherita Abita, srbský kontrabasista lvan Kovačević, francouzský kytarista Julien Chanal, ze Španělska pak pochází houslista Pere Nolasc Turu, akordeonista Fernando Salinas, klarinetista Xavi Pendón a perkusista Albert Enkaminanko.

 

9 .9. 2023, Brno, Fléda Club

Vstupenky: https://www.fleda.cz/event/1615/

10. 9. 2023 Lucerna Music Bar

Vstupenky: https://goout.net/en/barcelona-gipsy-balkan-orchestra/szdrenv/