Jazzové léto v Kasárnách Karlín! Na venkovním pódiu zahrají Beata Hlavenková nebo Kristina Barta 

Jazzové léto v Kasárnách Karlín! Na venkovním pódiu zahrají Beata Hlavenková nebo Kristina Barta 

Letní sezóna se přiblížila a s ní také série unikátních jazzových koncertů pod otevřeným nebem v Kasárnách Karlín. Na venkovním pódiu v rohu kasárenského nádvoří se jich v červenci a srpnu odehraje celkem pět. Zahrají například Beata Hlavenková nebo Kristina Barta.

Jazzové léto začne už 12. července koncertem pianistky, skladatelky a producentky Beaty Hlavenkové s doprovodem Kapely Snů. Hned o dva týdny později vystoupí Allison Wheeler, autorka povedeného alba Winterspring, který americký web All About Jazz zařadil mezi nejzajímavější alba roku 2022. S Allison v Kasárnách zahostuje také kytarista David Dorůžka. 

Srpen nabídne tři jazzové koncerty. Jedním z nich bude koncert Kristina Barta Quartet. Kristina patří mezi nejvýraznější jména současného českého jazzu. PIanistka, která pravidelně koncertuje v zahraničí, dosud vydala dvě povedená alba EMA29 a Love and Passion. Zastoupená ale bude i nejmladší generace českého jazzu, ať už kapelou 2in2out, která se nebojí propojovat současný jazz s experimenty, nebo kapelou Sépie z hor.

„V naší dramaturgii chceme nabídnout zavedená i méně známá jména tuzemské jazzové scény. Všechny ale spojuje otevřený přístup k jazzu,“ říká za Kasárna Karlín Radek Pavlovič. „Venkovní prostředí Kasáren dodá každému koncert jedinečnou atmosféru. Pro fanoušky jazzu nabízíme i cenově zvýhodněnou vstupenku na celou koncertní sérii,“ dodává Pavlovič.

Vstupenky na jazzové léto v Kasárnách jsou v prodeji v síti GoOut.cz. Více informací na www.kasarnakarlin.cz

Jazzové léto v Kasárnách Karlín:

12. července 2023 – Beata Hlavenková & Kapela Snů

25. července 2023 – Allison Wheeler Quartet + David Dorůžka

9. srpna 2023 – 2in2out

22. srpna 2023 – Kristina Barta Quartet

23. srpna 2023 – Sépie z hor