One Day Jazz festival přiváží do Prahy islandské Mezzoforte

One Day Jazz festival přiváží do Prahy islandské Mezzoforte

One Day Jazz Festival, za kterým stojí známý slovenský bubeník Martin Valihora, oslaví 14. června v Praze své patnácté narozeniny. V Lucerna Music Baru se ke gratulantům připojí islandská jazz-funková kapela Mezzoforte, která loni oslavila 45 let existence. Průkopníci evropských fusion-funkových trendů pobláznili světovou klubovou scénu v polovině 80. let svým hitem Garden Party. Od začátku definují žánr instrumentálního pop-fusion jazzu, diskografie čítá čtrnáct alb. Vystoupili na nejslavnějších světových festivalech. V Praze vystoupí ve speciální sestavě s Martinem Valihorou, který s Mezzoforte spolupracuje již několik let a českému publiku je známý i jako člen projektu Illustratosphere Dana Bárty. Mezzoforte podpoří populární trio -123minut se svým originálním projevem propojujícím množství žánrů. 

Martin Valihora je slovenský bubeník a perkusista. Hrál ve slovenských popových, rockových a jazzových kapelách jako IMT Smile, Midi, Prúdy, Fermata, Kvartet Gaba Jonáša, Barflies, Deepnspace, Collegium Musicum a další. Známý je také spoluprací s japonskou jazzovou klavíristkou Hiromi Uehara..

One Day Jazz Festival přivítal během své patnáctileté historie hvězdy jako Richard Bona, Lionel Loueke, Danilo Pérez, John Patitucci, Brian Blade, Donny McCaslin, Avishai Cohen trio, John McLaughlin nebo právě Hiromi. Vstupenky na koncert Mezzoforte v Lucerna Music Baru 14. června zakoupíte v prodejní síti GoOut.