Český národní symfonický orchestr představuje Prague Proms v Obecním domě

Český národní symfonický orchestr představuje Prague Proms v Obecním domě

Festival Prague Proms přiveze letos do Obecního domu opět zajímavé zahraniční hosty. Nabídne například Kvintet Kyla Eastwooda, Voices of Hollywood, Vince Mendoza Grammy Night, či The Beatles Night. Za dirigentské pulty se postaví držitel ceny Grammy Gast Waltzing, šéfdirigent ČNSO Steven Mercurio, aranžér, skladatel a mnohonásobný držitel Grammy Vince Mendoza, nebo Carl Davis. Na programu bude hudba z filmů Clinta Eastwooda, výběr skladeb z Grammy oceněné desky „Freedom Over Everything“ Vince Mendozy, filmové melodie, ale i proslulé hity legendární skupiny The Beatles. Nebude chybět Jeremy Winston Chorale, světový bicista Antonio Sánchez, rapper Afu-Ra, sopranistka Hedwig Ritter, a sólově vystoupí i trumpetista Jan Hasenöhrl.

Koncerty festivalu Prague Proms v Obecním domě zahájí 21. června projekt s obrazovou projekcí Eastwood Symphonic. Český národní symfonický orchestr pod taktovkou Gasta Waltzinga přednese slavné melodie ze snímků cenami Oscar či Zlatý globus ověnčeného herce Clinta Eastwooda. Hlavním hostem večera bude syn slavného otce Kyle Eastwood a jeho kvintet.

25. června šéfdirigent Steven Mercurio, společně se známým americkým sborem Jeremy Winston Chorale nabídne fanouškům filmové hudby hvězdné hity z těch nejlepších soundtracků světové kinematografie. Během obrazové projekce si posluchači na koncertě Voices of Hollywood vyslechnou hity z filmů Batman, Doba ledová, Vlasy, Amadeus, Jesus Christ Superstar či Alenka v říši divů. Vrcholem festivalu bude 27. června speciální koncert Vince Mendoza Grammy Night, kdy sám slavný skladatel a dirigent Vince Mendoza povede Český národní symfonický orchestr a předvede výběr skladeb ze své cenou Grammy oceněné desky, kterou nahrával právě s ČNSO. Jako sólisté se představí sopranistka Hedwig Ritter, bicista Antonio Sánchez, rapper Afu-Ra a trumpetista Jan Hasenöhrl.

20. září uzavře koncerty v Obecním domě The Beatles Night, večer plný hudby nestárnoucí skupiny The Beatles. Dirigent Carl Davis přiveze do Prahy opět Beatles Night, a nechá diváky připomenout si hity jako Good Day Sunshine, Lucy in the Sky with Diamonds, Blackbird, nebo All You Need Is Love.

„Letošní festival navštíví opět mimořádné osobnosti. Kyle Eastwood a jeho kvintet, Vince Mendoza, hvězdný Antonio Sánchez, a znovu Jeremy Winston a jeho gospelový sbor, tentokrát v Hollywoodské noci. Po prázdninách se do Prahy vrátí dnes již legendární Carl Davis s Beatles Night. U žádného ze zmíněných koncertů nebude chybět Český národní symfonický orchestr,“ dodává ředitel Českého národního symfonického orchestru Jan Hasenöhrl.