CARLOS PIÑANA: BODY & SOUL

CARLOS PIÑANA: BODY & SOUL

Jazz & World Music, abonentní řada Filharmonie Brno, Besední dům Brno, středa 19.4.2023

Poslední jarní koncert abonentní řady Jazz & World Music byl tradičně zaměřený na flamenco. Ohlášené španělské flamencové trio Carlose Piñany, rozšířené o druhého virtuózního kytaristu, předneslo velmi zajímavý program nazvaný Body & Soul. Na úvod přesvědčili oba skvělí kytaristé Carlos Piñana a Rainer Maria Zehetbauer s rytmickou podporou perkusisty Miguela Ángela Orenga, že tradiční španělské flamenco mají v krvi.

Koncert španělské kultury obohatila svým šarmem a precizním flamencovým tancem Maise Márquez nejprve v bílých šatech s vějířem, posléze v elegantních bordó šatech a na závěr v typicky španělských červených navíc s krásným mantónem, ozdobeným dlouhými třásněmi.

Program koncertu sestával výhradně z originálních skladeb Carlose Piñany: A tu vera; Templanza; Cairo; Rosa de primavera; Esencia flamenca; A compás del poeta; A tiempo de fuego.

Po závěrečné skladbě a bouřlivých ovacích vyzval Carlos pana Petra Víta, hlavního organizátora flamencových festivalů Iberica v Brně a Colores v Olomouci, k souhlasu s vystoupením jeho dcery Veroniky. Milým přídavkem a rozloučením byl závěrečný tanec dvou tanečnic, který doporučuji shlédnout ve video ukázce: