DAVID KOLLAR & ARVE HENRIKSEN v pražské premiéře
DAVID KOLLAR & ARVE HENRIKSEN: Unexpected Isolation

DAVID KOLLAR & ARVE HENRIKSEN v pražské premiéře

Proslulý slovenský kytarista David Kollar spojil síly s vynikajícím norským trumpetistou Arve Henriksenem a 24.2. se přijedou prezentovat do pražského Paláce Akropolis. Zaposlouchejte se do jejich společné hudební cesty na novém albu A Sense of Destiny. Jan Hocek album nedávno recenzoval:

Pocit osudovosti mám při jakékoli nahrávce DAVIDA KOLLARA i ARVEHO HENRIKSENA. Už řadu let. A když pracují spolu, ten pocit se znásobí. Ale nikoli dvakrát, jak velí matematika. Malá násobilka tady neplatí… Obvzláště pak v případě novinky „A Sense of Destiny“!

Základy alba připravil slovenský kytarista za deset dní, po které byl zavřený v karanténě. Výsledný materiál zaslal Arvemu, který na materiálu začal pracovat.

Kollarovy zdánlivě jednoduché kytarové melodie jsou obklopeny hřejivostí Henriksenovy trubky. Svou jemností evokuje dřevěné dechové nástroje nebo tradiční japonskou flétnu šakuhači.

Trubka je jako lidský hlas. Dokáže hrát melodie, které kytara nezahraje, myslím co do dynamiky a barvy. Proto jsem si zval ke spolupráci trumpetisty. Hodně jsem se od nich naučil i o kytaře, říká Kollar o spolupráci.

Zaposlouchejte se do zpěvu trubky v minimalistické souhře s jemnými kytarovými linkami. Ocitnete se na konějšivé a ambientní hudební cestě plné pozitivní nálady a naděje. Tomu svědčí i alternativní název, který pro David a Arve pro album vymysleli: „Soundtrack k mořskému přílivu.“ Avšak stejně jako na cestě, tak i na nahrávce A Sense of Destiny vás čekají překvapení. Stačí jen vykročit a zaposlouchat se.

Páté Kollarovo album ve spolupráci s Henriksenem je dost možná i to zatím nejlepší, stojí v recenzi Českého rozhlasu.

Jan Hocek dodává:

Dokonce si troufám tvrdit, že na tomto albu došlo k tvůrčímu setkání vpravdě osudovému. Souznění obou hudebníků je vskutku (kon)geniální.

Přijďte si ho poslechnout naživo v pražské premiéře v Paláci Akropolis.