Lanugo představí nové písně v Jazz Docku
Lanugo

Lanugo představí nové písně v Jazz Docku

Multižánrová formace Lanugo zve 21. prosince na speciální vánoční koncert do pražského Jazz Docku, na kterém představí i nové skladby.

Lanugo balancuje na pomezí světů akustiky a elektroniky s charakteristickou intimní atmosférou. Jejich živá vystoupení přitom nabízejí strhující zážitek. V roce 2009 se představili eponymním debutem a na konci roku 2011 bylo na Nové scéně Národního divadla pokřtěno druhé album Lanugo, 2011. Za tuto desku si kapela vysloužila nominaci na ceny Apollo. Následovalo EP a poté album Lanugo, 2014 s hitem Sára.

Po delší době se vracíme do klubů. Vybrali jsme si místa, kde budeme moct s důvěrou a klidem představit nejnovější písničky, na kterých aktuálně pracujeme, říká kapela.

Roku 2019 vydali eponymní desku u českého vydavatelství Tranzistor. S nahrávkou producent Viliam Béreš posunul zvuk skupiny do dosud neprozkoumaných vod, zůstal však v kontrastu věrný melancholické lince, která tradičně a umanutě spojuje většinu tvorby kapely. Lanugo v současnosti pracuje na novém materiálu.