9. ročník Jazz and Blues Boskovice 2022/2023
Kristina Barta

9. ročník Jazz and Blues Boskovice 2022/2023

Mezinárodní umělkyně, jazzová pianistka Kristina Barta, jihoafrická písničkářka Pilani Bubu, portugalská vokalistka Diana Silveira, špičkový hráč na foukací harmoniku Will Wilde ze Spojeného království a držitel 5 žánrových cen Anděl v jazzové kategorii, basista Jaromír Honzák – to jsou všechno tváře hudebního cyklu, který si v Boskovicích vydobyl mnohaletou tradici.

Kulturní zařízení města Boskovice a společnost Gatema a.s. zvou na již 9. ročník cyklu jazzových a bluesových koncertů v Zámeckém skleníku. Zámecký skleník je boskovický kulturní dům s vynikající akustikou. Pro návštěvníky je připravena stolová úprava sálu, kde si ke koncertu mohou vychutnat víno nebo točené pivo.

V cyklu každoročně vystoupí mnoho zahraničních bluesových a jazzových interpretů a mnoho vynikajících muzikantů z české jazzové scény, kteří se sem rádi vracejí. Cyklus se v Boskovicích již „zabydlel“ a stal se neodmyslitelnou součástí místní kulturní scény.

Co nás čeká?

Středa 16. listopadu 2022
Kristina Barta Quartet (CZ)

Pianistka Kristina Barta je mezinárodní umělkyní. Vystupuje nejen v České republice, ale i v Německu a dalších evropských státech. Debutovou desku „EMA29“ vydala v Rakousku, stejně tak tomu bylo s jejím aktuálním albem „Love and Passion“. Získala několik zahraničních ocenění a je držitelkou Ceny OSA za nejlepší jazzovou kompozici roku 2016.

Čtvrtek 8. prosince 2022
Pilani Bubu Trio (JAR/CZ)
Pilani Bubu je jihoafrická písničkářka, televizní moderátorka a kreativní, nezávislá umělkyně v žánru současné lidové hudby. Její poslední album „Folklore-Chapter 1“ získalo v rámci The South Africa Music Awards 2020 ocenění Nejlepší jihoafrické album.

Středa 8. února 2023
Will Wilde (UK) & The Bladderstones (CZ)

V roce 2019 vyhrál Will Wilde soutěž The Blues Matters Award a má pět nominací na British Blues Award ve hře na foukací harmoniku. Will Wilde patří mezi absolutní špičku současné anglické bluesrockové scény.

12. dubna nebo 13. dubna 2023
Jaromír Honzák Quartet (CZ)

Jaromír Honzák je jazzový basista, který se na české jazzové scéně pohybuje již od 80. let. Je držitelem pěti žánrových cen Anděl v jazzové kategorii, které získal za svá sólová alba. Žánr přesahuje dlouholetým členstvím v kapele Bratři Ebenové, v experimentujícím ansámblu Luboše Soukupa Points Septet nebo spoluprací s Ivou Bittovou.

Úterý 30. května 2023
Diana Silveira (Portugal/UK) & The Bladderstones (CZ)

Neuvěřitelně skvělá, původem portugalská, v Nigérii narozená a v Londýně nyní trvale žijící vokalistka Diana Silveira je výjimečným talentem, za kterým se v klubech i na festivalech otáčejí všechny hlavy a nastražují všechny uši, ať už vystupuje kdekoli ve Velké Británii či po celé Evropě.

(TISKOVÁ ZPRÁVA)