Svátek jazzu Aerovka Jazz Fest se blíží, festivalovou cenu si v předstihu převzala paní Marta Kubišová

Svátek jazzu Aerovka Jazz Fest se blíží, festivalovou cenu si v předstihu převzala paní Marta Kubišová

(Kopřivnice/Praha 16. 9. 2022) – Druhý ročník jazzového festivalu Aerovka Jazz Fest bude třídenní svátek toho nejlepšího jazzu v jeho různých podobách. Ve dnech 13. až 15. října 2022 vystoupí v prostorách Katolického domu v Kopřivnici čeští i světoví jazzmani. Festival nabídne celou škálu jazzové hudby od experimentálních projektů jako Floex nebo Ochepovsky Project přes soul kapelu Soul Ožil až po jazz v jeho klasičtějších podobách v podání kvartetu Milana Svobody či Tingvall Tria. Organizátoři nezapomněli ani na připomínku životního jubilea významné české zpěvačky Marty Kubišové, se kterou úzce spolupracoval i kopřivnický rodák, skladatel Zdeněk Petr, a která převzala Cenu Zdeňka Petra za mimořádný přínos dobré hudbě. Při této příležitosti si připravili pásmo písní Marty Kubišové kopřivničtí hudebníci Galia Brothers a Lenka Szabó Hrůzová.

Svátek jazzu Aerovka Jazz Fest se blíží, festivalovou cenu si v předstihu převzala paní Marta Kubišová
Marta Kubišová přebírá Cenu Zdeňka Petra za mimořádný přínos dobré hudbě z rukou Jiřího Petra

Aerovka Jazz Fest nesoucí podtitul Jazzový festival Zdeňka Petra vstupuje do svého druhého roku fungování a opět se nebojí velkých výzev. Po úspěšném loňském ročníku a nabitém line upu se festivalová dramaturgie drží myšlenky propojení světů klasického, experimentálního a moderního jazzu.

Ve třech říjnových dnech se v Kopřivnici představí sedm hudebních těles. Fanoušky experimentálnější hudby potěší umělec Floex, Ochepovsky Project a Point of Few Quartet. Devět členů kapely Soul Ožil roztančí velký sál Katolického domu soulovými, funkovými a jim podobnými melodiemi. Zastánci klasičtějšího pojetí jazzu se mohou těšit na Milan Svoboda Quartet a mezinárodní uskupení Tingvall Trio sídlící v Německu, jehož členové pochází ze Švédska, Německa a Kuby.

Festival nezapomíná ani na svou osvětovou funkci – proto připravil ve spolupráci s Nerudným Festem workshop Mladí ladí dětem: Timbalooloo pro rodiče s dětmi, který vytvořil držitel ceny Grammy Oran Etkin (ISR/USA). Workshop proběhne 15. října dopoledne v prostorách ZUŠ Zdeňka Buriana.

Jedním z cílů Aerovka Jazz Festu je také oživení odkazu významného kopřivnického rodáka, skladatele a hudebního režiséra Zdeňka Petra (autora hitů jakými jsou Píseň pro Kristýnku, Dobrou noc, Písnička o Číňánkovi, Červená aerovka a další). Právě s ním často spolupracovala i letošní jubilantka zpěvačka Marta Kubišová, jíž věnuje svůj koncert kopřivnická zpěvačka a vítězka soutěže Hlas Česko Slovenska z roku 2014 Lenka Szabó Hrůzová s kapelou Galia Brothers. Návštěvníci se mohou těšit i na zdravici paní Marty Kubišové, kterou pronesla při přebírání festivalové Ceny Zdeňka Petra za mimořádný přínos dobré hudbě. Cenu za festival předal syn Zdeňka Petra MUDr. Jiří Petr a Marta Kubišová se stala po trumpetistovi Laco Déczim druhou takto oceněnou osobností.

Zpěvačka Lenka Szabó Hrůzová ke svému programu říká: „Písničky od paní Kubišové miluji stejně tak, jako si ji vážím jako člověka. Nikdy se nebála mít svůj názor a dát ho jasně najevo. Proto jsem moc ráda, že jsem dostala příležitost zazpívat si její písně na takovém festivalu, jakým je Aerovka. Navíc se skvělými muzikanty, kteří jsou v Galia Brothers.“
Kopřivnický festival také nabízí aktivní zapojení místních muzikantů, kteří se mohou v pátek a v sobotu připojit k volné jam session, která proběhne po skončení hlavního programu v přísálí. Vítáni jsou všichni hudebníci, kteří si přinesou své nástroje, nebo usednou k místnímu pianinu.

Lístky jsou v předprodeji na portálu GoOut i v Informačním centru Kopřivnice, zbylé bude možné zakoupit i na místě konání akce. Návštěvníci si mohou koupit lístky na jednotlivé dny nebo celofestivalovou vstupenku v ceně 900 Kč, pro studenty za 800 Kč.

Pro další informace sledujte stránky www.aerovkafest.cz či náš Facebook.
Kontaktní osoba: Lukáš Jadrníček lukas.jadrnicek@seznam.cz 725 118 883

Line up Aerovka Jazz Fest 2022:

Čtvrtek 13. 10.

19:00 Galia Brothers a Lenka Szabó Hrůzová

Pátek 14. 10.

18:30 Soul Ožil

20:30 Milan Svoboda Quartet

22:00 Ochepovsky Project

Sobota 15. 10.

10:00 workshop Mladí ladí dětem: Timbalooloo pro rodiče s dětmi

18:00 Point of Few Quartet

20:00 Tingvall Trio

22:00 Floex

 

Zdroj: Tisková zpráva