Jazzová legenda a držitel sedmi Grammy Randy Brecker se vrací téměř po 10 letech do Kostelce nad Orlicí!

Jazzová legenda a držitel sedmi Grammy Randy Brecker se vrací téměř po 10 letech do Kostelce nad Orlicí!

Jazzová hudební scéna v České republice patří k nejživějším v srdci Evropy. I přesto je ojedinělou příležitostí slyšet a vidět na ní muzikanta tak zvučného jména a skvělé pověsti, jakým je Randy Brecker.

Během evropského turné v Česku zahraje dvakrát. V Kostelci nad Orlicí ve víceméně komorním klubu Rabštejn jej uvidíte na podiu se skvělým AMC Triem Plus. Hudební večer proběhne 22. září 2022.

Je obrovská čest a úspěch, že můžeme opět uvítat takovou osobnost světového jazzu právě u nás,“ říká Marta Klimešová, ředitelka klubu Rabštejn.

Je tomu téměř 10 let od večera, kdy se při jediném koncertu v Česku stal Randy Brecker kmotrem nového loga Rabštejna a Rabštejn kmotrem jejich nového společného CD.

Nikdo z nás od posledního koncertu nelenil. Randy Brecker zatím získal již sedmou Grammy a ejhle, na Rabštejně se dokončuje studie na přestavbu!“ dodává se smíchem.

V kulturním domě Rabštejn je i díky cyklu JAZZMANI NA RABŠTEJNĚ vyhlášená jazzová základna, za kterou příznivci kvalitního jazzu jezdí ze širokého okolí. Atmosféra koncertů bývá zcela rozdílná od koncertů ve velkých městech, na Rabštejně je kontakt s umělcem velmi bezprostřední. „Po všech stránkách vydařený koncert v prostředí navýsost jazzu vstřícně naladěném!“ komentoval Jan Hocek (Jazzport.cz) koncert AMC Tria s hosty na Rabštejně v roce 2015. Odvážné i velmi lidské kompozice výhradně autorských skladeb AMC Tria bravurně podtrhují vysokou interpretační úroveň těchto hudebníků, zároveň dávají prostor k excelentním improvizacím jak sólistů, tak členů tria.

Randy Brecker kromě sedmi cen Grammy obdržel i na dvacítku nominací (aktuálně poslední cenu vyhrál za Nejlepší improvizované jazzové sólo v roce 2020). Šíři Breckerova talentu dokládá i jeho studiová a koncertní spolupráce se Steviem Wonderem, Brucem Springsteenem, B.B. Kingem, či Paulem Simonem na jeho desce Graceland. Na svou trubku hraje s andělským citem a dokonalou uměleckou precizností. Kdo ho neslyšel naživo, jako by nebyl. „Pokud ho někdy někdo překoná, tak to bude jedině on sám,“ řekl o Breckerovi kdysi Frank Zappa.

AMC Trio v současné době s Randy Breckerem natáčí v Polsku nové album plné čerstvých autorských skladeb tria. „Reprodukovaný hudební zážitek“ bude vydán v Německu přibližně za půl roku – hned po masteringu (dle vyjádření aktéra Martina Marinčáka). Na koncertě v Kostelci nad Orlicí dle AMC Tria ochutnáme dokonce některou z těchto novinek!

Na podiu uvidíte společně Randy Breckerem a AMC Triem i kytaristu Samuela Marinčáka. „Předskakovat“ Randy Breckerovi bude zdejší Mladý týnišťský bigband pod vedením Mgr. Pavla Plašila.