Do Jazz Docku dorazí Bona, Molvaer i Jojo Mayer!

Do Jazz Docku dorazí Bona, Molvaer i Jojo Mayer!

Příliv špičkových zahraničních muzikantů pokračuje i na jaře. Během následujících týdnů se v pražském Jazz Docku představí například proslulý baskytarista a zpěvák Richard Bona, norský trumpetista a skladatel Nils Petter Molvær nebo junglový král na bicí Jojo Mayer.

Vrcholem letošní první poloviny festivalu Jazz Čtyř Kontinentů bude vystoupení špičkového muzikanta Richarda Bony, který zcela exkluzivně spojí síly s Jazz Dock Orchestra a představí nám další ze svých hudebních tváří: big bandovou tvorbu. Již dříve takto spolupracoval s renomovanými evropskými orchestry a nyní si jeho hudbu v orchestrálním aranžmá mohou diváci 13. června vyslechnout v prostředí komorního jazzového klubu!

Do Jazz Docku dorazí Bona, Molvaer i Jojo Mayer!

Následující týden dorazí do Jazz Docku další velké jméno – norský trumpetista, skladatel a producent Nils Petter Molvær. Ve své tvorbě míchá více stylů – jazz, ambient, house music, elekroniku a break beats, stejně jako prvky z hip hop, rocku a popu – a přetváří je do jedinečné a dramatické zvukové koláže, která ukazuje možné směry vývoje jazzu ve 21. století.

Do Jazz Docku dorazí Bona, Molvaer i Jojo Mayer!

Bohatý na mezinárodní hvězdy bude ale již květen. Program otevře 1. května stoupající pěvecká hvězda newyorského jazzu Samara Joy, následovat bude izraelský multi-instrumentalista Adam Ben Ezra a 8. května ovládne pódium legendární fusion formace Yellowjackets. O den později nás čeká původem kanadská zpěvačka, trumpetistka a skladatelka Bria Skonberg. Bria vtrhla na jazzovou scénu se svým zastřeným hlasem a třpytivou hrou na trubku, prodchnutou neworleanskou tradicí. Ve svých působivých kompozicích a aranžích míchá jazz, blues a soul, a to ve velmi originálním a autentickém pojetí.

Do Jazz Docku dorazí Bona, Molvaer i Jojo Mayer!

Květnovou nabídku poté završí slavný švýcarský bubeník Jojo Mayer. Přiveze svoji kapelu Nerve, která kombinuje elektronickou taneční muziku s živým hraním. Hudebně skupina asimilovala široké spektrum elektronických stylů ze staré školy: jungle, dubstep, glitch beats, minimal nebo také house.

Program festivalu Jazz Čtyř Kontinentů