Do Jazz Docku dorazí „Bad Hombre“,  čtyřnásobný držitel Grammy Antonio Sánchez
ANTONIO SANCHEZ - BAD HOMBRE

Do Jazz Docku dorazí „Bad Hombre“, čtyřnásobný držitel Grammy Antonio Sánchez

Mexický bubeník Antonio Sánchez patří mezi absolutní světovou jazzovou špičku a spolupracuje s osobnostmi, jako jsou Pat Metheny, Chick Corea, Joshua Redman, Chris Potter, Avishai Cohen nebo Dee Dee Bridgewater. Celkem čtyřikrát získal cenu Grammy. V pražském Jazz Docku vystoupí 24. března společně se svou manželkou, zpěvačkou a hudebnicí Thanou Alexovou, japonským klávesistou BIGYUKIm a australským baskytaristou Lexem Sadlerem.

Antonio Sánchez je uznáván nejen jako fenomenální bubeník, ale také jako skladatel. Nahrál např. hudbu k filmu Birdman režiséra Alejandra Gonzalese Iñarrity, který získal mnoho ocenění, nebo několik skladeb na dvě alba slavného vibrafonisty Garyho Burtona. Vydal již také několik sólových alb, která jsou vždy velmi ceněna kritikou i veřejností. Například v roce 2013 New Life, které vyhrálo prestižní German Echo Jazz Award, nebo v roce 2015 Three Times Three, které zahrnuje tři tria: A.S. + Brad Mehldau a Matt Brewer, A.S. + John Scofield a Christian McBride a A.S. + Joe Lovano a John Patitucci. Dalším velmi uznávaným projektem bylo album Migration, jež obsahuje 60 minut dlouhou skladbu The Meridian Suite, která je kompozičně vypracovaná tak, jako žádný z jeho předchozích projektů.

Do Jazz Docku dorazí „Bad Hombre“,  čtyřnásobný držitel Grammy Antonio Sánchez
ANTONIO SANCHEZ – BAD HOMBRE

V poslední době vydal Antonio Sánchez alba Bad Hombre Shift (Bad Hombre Vol.2), která propojují jeho hudbu se světem elektroniky a samplů. Vytváří zde předivo polyrytmů a industriálních zvuků, které tvoří zvukové plochy a koláže, nad nimiž se vznáší nezvyklé melodické linky. Pro koncertní provedení se obklopil sestavou úžasných hudebníků, kteří jeho studiová alba povznáší do ještě vyšší energetické hladiny.

  • Antonio Sánchez – dr, voice
  • Thana Alexa – vocs (dry & fx)
  • Big Yuki – keys
  • Lex Sadler – bass, synth, tracks

JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ: Antonio Sánchez & Bad Hombre with Thana Alexa, BIGYUKI & Lex Sadler

Jazz Dock – 24. 3. 2022 od 20:00

Vstupenky lze zakoupit online na webu Jazz Docku.