Cotatcha Orchestra zve na koledy českého baroka  i americké vánoční písně

Cotatcha Orchestra zve na koledy českého baroka i americké vánoční písně

Cotatcha Orchestra uvádí speciální koncert Kapr na Provázku vol.II. Brněnský bigband, nominovaný za svou desku Bigbandová elektronika na Cenu Anděl, pokračuje 19. prosince v prostoru CO.LABS (bývalý BuranTeatr) ve volné koncertní sérii s vánoční tématikou. Cotatcha Orchestra uvede eklektickou směsici vánočních skladeb českého baroka i americké koledy.

Kořeny vánoční hudby sahají hluboko do středověku, avšak v českých zemích bylo jedním z nejplodnějších období této původně liturgické hudby baroko. Nejznámějším a také nejaktivnějším českým skladatelem vánoční hudby byl Adam Michna z Otradovic, který je autorem snad nejslavnější české koledy Chtíc, aby spal. Bavila mě idea vzít tyto barokní písně a obléct je do bigbandového hávu. Program letošního koncertu bude propojovat svět českých a amerických koled,“ přibližuje akci kapelník Jiří Kotača.

Speciálním hostem programu bude nepřehlédnutelná osobnost tuzemské jazzové scény, zpěvačka Marta Kloučková. Kloučková je součástí známého projektu SKETY, vystupuje s Concept Art Orchestra nebo D.Y.K. a vede vlastní Marta Kloučková Quintet, který je tvořen špičkovými hudebníky – Davidem Dorůžkou, Vítem Křišťanem, Janem Fečem a Markem Urbánkem. Její debutové album Loving Season patří k nejlepším jazzovým počinům roku 2018. Kromě toho připravuje a moderuje pořad Sedmé nebe na ČRo Vltava.

Cotatcha Orchestra zve na koledy českého baroka  i americké vánoční písně
Cotatcha Orchestra

 Název koncertu je možná trochu dadaistický, ale první ročník se odehrál v Divadle Husa na provázku, kde měl být i letos. Kvůli covidové situaci a s tím spojeným komplikacím jsme museli koncert přesunout jinam i změnit obsazení hosta. Těší nás, že pozvání přijala Marta, jedna z nejvýraznějších zpěvaček mladé generace,“ dodává Kotača.

Šestnáctičlenný Cotatcha Orchestra se pohybuje na scéně pod vedením Jiřího Kotači sedmým rokem. Sdružuje dvě generace českých jazzových muzikantů, přičemž většina jeho členů je spjata s brněnskou Katedrou jazzové interpretace JAMU. Cesta bigbandu vedla od převzatých kusů domácích i zahraničních autorů přes spolupráci s řadou umělců až k vlastnímu autorskému repertoáru. V loňském roce vydala big band debutové album Bigbandová elektronika / Bigband Electronics u amerického vydavatelství Parma Recordings, album bylo nominováno na Cenu Anděl a bylo zvoleno nejlepší jazzovou nahrávkou roku 2020 Českým rozhlasem Jazz. Vstupenky zakoupíte v prodejní síti GoOut, studenti a senioři s výraznou slevou.

Zdroj: tisková zpráva