Jazz On5 přivítá velká jména amerického jazzu!

Jazz On5 přivítá velká jména amerického jazzu!

Po roční nucené pauze se do pražského Jazz Docku vrací nejprestižnější festival klubu. A bude nabit skutečně velkými jmény, včetně nejslavnějšího jazzového zpěváka současnosti Kurta Ellinga! Festival se uskuteční ve dnech 1. – 10. listopadu.

Přestože covidová situace ve světě přináší stále značné problémy spojené ve velké míře s cestováním, rozhodl se Jazz Dock zariskovat a pozvat na začátek listopadu také několik velkých osobností amerického jazzu.

Jsme samozřejmě trochu napjatí, ale zatím jde vše podle plánu, nikdo koncert nezrušil. S předprodejem jsme raději čekali do poslední chvíle, ale teď už by to mělo klapnout,“ říká manažer podniku Jakub Lederer.

Největším tahákem festivalu bude bezesporu dvojnásobný držitel ceny Grammy Kurt Elling, proslulý jedinečnou interpretační kombinací robustního swingu a poetického sdělení. V Jazz Docku vystoupí zcela exkluzivně s domácím big bandem Jazz Dock Orchestra a již nyní je koncert téměř vyprodán.

Z amerických muzikantů se můžeme těšit také na špičkového kytaristu Petera Bernsteina, který přijede do Prahy s kvartetem plným zvučných jmen v čele s pianistou Sullivanem Fortnerem. Laureát několika Grammy se kromě své sólové dráhy proslavil po boku takových jmen, jako jsou Wynton Marsalis, Paul Simon, Diane Reeves nebo John Scofield. Na festivalu nebude chybět ani jeden z nejuznávanějších saxofonistů a skladatelů současnosti Ben Wendel. V Čechách je známý především jako člen kapely Kneebody, ale jeho záběr je mnohem širší. V Jazz Docku představí své nejnovější album High Heart, které nahrál s neskutečnou sestavou hráčů, z nichž většina se představí také v Praze (Michael Mayo – vocals, eff; Shai Maestro – p, Rho; Lage Lund – g; Joe Sanders – b; Ofri Nehemya – dr.)

Současnou špičku francouzského jazzu bude na festivalu reprezentovat významný klavírista David Tixier, vítěz ceny La Défense Jazz Festival 2019. Společně se zpěvákem Davidem Linxem, bubenicí Ladou Obradovic a kontrabasistou Jérémy Bruyèrem nedávno nahrál album Why I Care, které bude také dominovat jeho letošnímu turné.

Na Jazz On5 nebudou samozřejmě chybět také česko-slovenské hudební osobnosti. Představí se například Laco Deczi, Dan Bárta s Robert Balzar Triem, Tonya Graves nebo Nikol Bóková. Vrcholem tuzemské produkce potom bude Czech Jazz Evening, který uvede tři špičkové tuzemské kapely plné energie, moderního jazzu a pestrých hudebních stylů!

Program