Freetown Quartet se chystá do Letovic!

Freetown Quartet se chystá do Letovic!

Městské kulturní středisko Letovice a Erik Winkler zvou na koncert skupiny Freetown Quartet, který se koná v pátek 22. října 2021 v 19.30 hodin v Kulturním domě Letovice, Nová 71/1.

Účinkují: Luboš Soukup – saxofon / Vojtěch Procházka – klavír / Morten Haesum – bicí (DK) / Emil Brun Madsen – kontrabas (DK)

Kapela Freetown Quartet vznikla roku 2019 v dánské Kodani, kde se potkal saxofonista Luboš Soukup a pianista Vojtěch Procházka za účelem natočení LP v legendárním klubu Børneteateret v autonomní části Kodaně Christianii. Energická hra, svoboda projevu a imaginace bez hranic jsou znaky hudebních vystoupení kvarteta a „neučesanost“ jejich projevu je stejně vítanou devizou, jako kongeniální nasazení hráčů.

Freetown Quartet se chystá do Letovic!

Luboš Soukup je český jazzový saxofonista, klarinetista a skladatel, který od roku 2010 žije v Kodani v Dánsku, kam ho přivedla touha poodhalit závěs skandinávské hudby, načerpat svěží inspiraci a navázat nové kontakty. Úspěšně dokončil magisterské studium na tamější hudební akademii Rytmisk musikkonservatorium, kterému předcházelo studium na VOŠ J. Ježka v Praze a na Akademii Muzyczne K. Szymanowskiego v Katovicích v Polsku. Poslední roky se intenzivně věnuje komponování a svým dánským i českým projektům, za kterými do Česka vyráží několikrát ročně.

Pianista Vojtěch Procházka (1981) patří do líhně mladých a talentovaných hudebníků, které v posledních letech „vyprodukovala“ pražská Vyšší odborná škola při KJJ. Na klavír hraje od pěti let; studoval klasickou interpretaci u Ivany Girsové a Kristiny Kasikové, improvizaci u Stanislava Máchy a Davida Dorůžky a skladbu u Karla Růžičky st. Je znám především coby zakládající člen úspěšného Vertigo Quintetu, vlastním triem či kvartetem, v minulosti však participoval v mnoha dalších projektech (Petr Zelenka Q., Ondřej Štveráček Q., Saxtime, Miriam Bayle atd.).

Luboš a Dánové Emil a Morten jsou dlouholetými hudebními partnery. Společně hráli například v kvartetu MAdHAs, jehož zvuk označují jako „freebop garage jazz“. A skutečně jde o odkaz kapely MAdHAs, jejího zvuku a nálady, které zde ve Freetown Quartetu pokračuje.

Vstupné: 150,- Kč, vstupenky můžete zakoupit online zde.